środa, 1 luty 2023, 17:20

Strona główna » REGION » Rozbiegany długi majowy weekend Klubu Biegacza Kamień Pomorski

Rozbiegany długi majowy weekend Klubu Biegacza Kamień Pomorski

czwartek, 04 maja 2017, 22:19 Kategoria: REGION, sport

W miniony długi weekend majowy, reprezentanci Klubu Biegacza Kamień Pomorski wzięli udział w pięciu imprezach biegowych. Wszystko zaczęło się w niedzielę, 30 kwietnia br. w Dziwnowie, podczas Kolorowego Biegu, w którym udział wzięło 100 biegaczy. Celem biegu nie była rywalizacja, lecz wspólna zabawa, która odbywała się na odcinku 5.100 metrów. Był to nadzwyczajny bieg w porównaniu z innymi, gdyż w czasie biegu na biegaczy były wysypywane kolorowe proszki HOLI, które zapewniły wszystkim uczestnikom mnóstwo wrażeń.

Dzień później przenieśliśmy się do Międzyzdrojów, Reska oraz dalekiej i  pięknej Jeleniej Góry, gdzie odbyły się biegi na dystansach, odpowiednio: 5 kilometrów, 10 kilometrów oraz 21 kilometrów i 97 metrów. Na początku dobre wieści napłynęły z Międzyzdrojów, gdzie podczas „II Biegu po Kulturę” na dystansie 5 kilometrów, najlepszym zawodnikiem okazał się Arkadiusz Borysiuk z KB Kamień Pomorski. Oprócz Arka w biegu wzięli udział: Anna Sidorkiewicz, Katarzyna Ogrodowicz oraz Grzegorz Stępniak. W Resku na linii startu III Biegu o Strzałę Widanta na dystansie 10 kilometrów z czasem 54minuty, zameldował się nasz jedynak Jacek Jarema.

Wreszcie wieści z Jeleniej Góry, gdzie odbył się trzeci z ulicznych biegów „Runner’s World Super Bieg”. Drugi raz w swojej historii bieg wystartował z Cieplic i drugi raz poprowadził biegaczy przepiękną, ale jednocześnie trudną i wymagającą trasą u podnóża Karkonoszy. Widokowy pomysł na ten bieg znów się sprawdził – pogoda dopisała, a widoki na wciąż ośnieżone góry były imponujące i zarazem budujące. Zawodnicy wystartowali z Placu Piastowskiego w dwóch grupach – najpierw ruszył półmaraton, a 10 minut później bieg na 10 km. Potem pozostawało już tylko czekać na przebieg wydarzeń na trasie i na zwycięzców, spoglądając niecierpliwie na główną aleją cieplickiego zielonego Parku Zdrojowego, którą finiszowali biegacze. Na trasie oczywiście sporo się działo, a stawka zawodniczek i zawodników rozciągnęła się na wiele set metrów. Dużym utrudnieniem na trasie był silny wiatr, nie licząc ukształtowania i profilu tras na obu dystansach.

Półmaraton wygrał Sebastian Gołębiewski, który przez większą część dystansu utrzymywał samotne prowadzenie. Drugi na mecie był Jan Szturo, a trzeci Jerzy Ładysz. Czas zwycięzcy to 01:18:42. Reprezentant Klubu Biegacza Kamień Pomorski, Grzegorz Jamroziak, na pokonanie trasy potrzebował godziny – 38 minut i 17 sekund, co pozwoliło mu uplasować się na całkiem dobrym, 43 miejscu. Biegacze z kamieńskiego klubu zakończyli długi weekend majowy w środę (3.05.) podczas 3. Gryfińskiego Festiwalu Biegowego. Biegacze mieli do wyboru dwie trasy; na dystansie 10 kilometrów oraz 21 kilometrów i 97 metrów. Jako pierwsi na trasę wybiegli półmaratończycy, którzy z Gryfina musieli dobiec do niemieckiego granicznego Gartz, i z powrotem do Gryfina.

Najszybciej trasę ponad 21 kilometrów pokonał Paweł Związek („Wieczorne Bieganie” Szczecin), osiągając czas 01:17:21. Wśród zawodnik KB Kamień Pomorski najlepiej zaprezentował się Tomasz Magalski, który trasę pokonał w czasie 01:24:58, co pozwoliło mu zająć 8 miejsce w klasyfikacji generalnej oraz drugie miejsce w kategorii wiekowej. Nasi pozostali zawodnicy zajmowali następujące miejsca: 33 miejsce – Jamroziak Grzegorz, czas netto: 01:33:51, 53 miejsce – Brząkała Waldemar, czas netto: 01:37:19, 94 miejsce – Stępniak Grzegorz, czas netto: 01:44:20, 130 miejsce – Sidorkiewicz Anna, czas netto: 01:50:16, 166 miejsce – Ogrodowicz Katarzyna, czas netto: 01:57:50 oraz 211 miejsce – Szymański Marek (prezes KB Kamień Pomorski), z czas netto: 02:06:41.

Tuż za półmaratończykami wystartował bieg na dystansie 10 kilometrów prowadzący z Gryfina do Mescherin (Niemcy) i z powrotem. Najszybciej tę trasę przebiegł Grzegorz Rudziński („Delf” Gryfino) z czasem 00:34:38. Nasz jedynak na tym dystansie, Jacek Jarema, z czasem 54:43 uplasował się na 237 miejscu. W Gryfińskim Festiwalu Biegowym udział wzięło 715 zawodników z Polski i zagranicy. Organizatorzy dla obu dystansów przygotowali ciekawą trasę, na której znalazły się liczne podbiegi i brukowane fragmenty trasy. Trasy zaskoczyły wielu zawodników poziomem trudności. Szczególne dla zawodników z mniejszym stażem bieg okazał się morderczy, ale również ci doświadczeni mówili, że nie spodziewali się, że będzie tak ciężko. Wszystkim Klubowiczom gratulujemy ich dobrych startów i zarazem osiągniętych wyników. A sami kamieńscy biegacze, zachęcający do relaksacyjnego biegania dosłownie wszystkich, mówią – „do zobaczenia na ścieżkach biegowych”.

Obserwator

Rozbiegany długi majowy weekend Klubu Biegacza Kamień Pomorski Reviewed by on . W miniony długi weekend majowy, reprezentanci Klubu Biegacza Kamień Pomorski wzięli udział w pięciu imprezach biegowych. Wszystko zaczęło się w niedzielę, 30 kw W miniony długi weekend majowy, reprezentanci Klubu Biegacza Kamień Pomorski wzięli udział w pięciu imprezach biegowych. Wszystko zaczęło się w niedzielę, 30 kw Rating: 0

Zostaw komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

scroll to top