piątek, 1 grudzień 2023, 00:12

Strona główna » TWOJA GMINA » Gmina Kamień Pomorski » Niebawem rozbrzmiewał będzie nowy dzwon na katedralnej wieży
Niebawem rozbrzmiewał będzie nowy dzwon na katedralnej wieży

Niebawem rozbrzmiewał będzie nowy dzwon na katedralnej wieży

piątek, 12 maja 2017, 23:54 Kategoria: Gmina Kamień Pomorski, historia, religia, WYDARZENIA

Obecny rok jest rokiem obchodów 100. objawień fatimskich. Dla upamiętnienia tego wyjątkowego i wyjątkowego wydarzenia, na wieży katedralnej w Kamieniu Pomorskim ma zawisnąć nowy ważący 260 kilogramów dzwon, który zostanie ufundowany z ofiar między innymi darczyńców kamieńskiej parafii p.w. św. Ottona, a który usadowiony zostanie w miejscu starego, uszkodzonego dzwonu, który pochodzi prawdopodobnie z roku 1860.

Trwa zbiórka na ten cel. Na dzień 9 maja, jak powiedział nam w rozmowie proboszcz parafii pw św. Ottona w Kamieniu Pomorskim, ks kanonik Dariusz Żarkowski, zebrano już 20 tysięcy złotych. Wiadomo, że nowy dzwon, który zostanie wykonany z brązu, będzie kosztował 27,5 tys. złotych. Do tego dochodzi około 10 tys. zł. na urządzenia napędowe. Wykonawcą dzwonu jest Pracownia Ludwisarska – Felczyńscy z Przemyśla.

Wiadomo, że na dzwonie umieszczony będzie wizerunek Matki Boskiej Fatimskiej oraz cytat z orędzia fatimskiego. Ponadto znajdą się tam tabliczki z nazwiskami dosłownie wszystkich darczyńców, którzy przyczynią się do zaistnienia dzwonu na wieży katedralnej.

Do pełnego zwieńczenia finansowego jeszcze trochę pozostało, stąd prośba o to, by kolejni darczyńcy zechcieli wpłacać dowolne kwoty na ten zbożny cel. Podajemy ponadto konto: Parafia św. Ottona w Kamieniu Pomorskiego nr 30124038681111000040939526. Prawdopodobną datą poświęcenia i uruchomienia dzwonu jest dzień 13 października br., a więc w dniu, kiedy dokładnie sto lat temu, po raz ostatni nastąpiło objawienie fatimskie, które trwało nieprzerwanie, zawsze 13 – go, począwszy od maja do października. Wyjątkiem był sierpień, kiedy do objawień doszło 19 dnia tego miesiąca.

Obserwator

Niebawem rozbrzmiewał będzie nowy dzwon na katedralnej wieży Reviewed by on . Obecny rok jest rokiem obchodów 100. objawień fatimskich. Dla upamiętnienia tego wyjątkowego i wyjątkowego wydarzenia, na wieży katedralnej w Kamieniu Pomorskim Obecny rok jest rokiem obchodów 100. objawień fatimskich. Dla upamiętnienia tego wyjątkowego i wyjątkowego wydarzenia, na wieży katedralnej w Kamieniu Pomorskim Rating: 0

Zostaw komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

scroll to top