czwartek, 30 listopad 2023, 07:44

Strona główna » TWOJA GMINA » Gmina Kamień Pomorski » Tydzień Bibliotek 2017

Tydzień Bibliotek 2017

wtorek, 16 maja 2017, 07:47 Kategoria: Gmina Kamień Pomorski, kultura i sztuka, POWIAT

W dniach 8-15 maja w całej Polsce trwał XIV Tydzień Bibliotek. Z tej okazji w kamieńskiej Bibliotece można było liczyć na wiele atrakcji.

W poniedziałek w ramach spotkania Dyskusyjnego Klubu Książki pasjonaci literatury dzielili się swoimi odczuciami wobec lektury pt. „Tulipanowa gorączka”. We wtorek trwał Dzień Otwarty. Biblioteka zaprezentowała swoje bogate zbiory płyt winylowych. Można było również spróbować słodkich specjałów przygotowanych przez bibliotekarki. W środę odbył się wernisaż prac malarskich Pani Marii Horoszkiewicz-Cioroch, który przyciągnął wielu amatorów sztuki. Artystka podzieliła się z zebranymi swoją miłością do natury i zachwyciła wszystkich niepowtarzalną umiejętnością wpisywania emocji w wizerunek malarski. W czwartek uczniowie szkół podstawowych, gimnazjum i szkół ponadgimnazjalnych oraz dorośli sprawdzili się na II Wielkim Kamieńskim Dyktandzie. Choć teksty dyktand najeżone były wieloma pułapkami, uczestnicy wykazali się dużą wiedzą i intuicją językową. Na laureatów czekały nagrody ufundowane przez firmę Neonet z Kamienia Pomorskiego.

W piątek wieczorem odbyła się „Indiańska noc” dla dzieci. Wykonały one klimatyczne pióropusze i totemy, poznały zwyczaje Indian, zdobywały indiańskie umiejętności, takie jak: skradanie się, tropienie po śladach, polowanie na dzikiego zwierza itd. Największą frajdę sprawił dzieciom tor przeszkód, który pobudził u nich ducha zdrowej rywalizacji. Dziękujemy wszystkim za owocnie spędzony czas i już dziś zapraszamy na przyszłoroczną edycję „Tygodnia Bibliotek”.

Tydzień Bibliotek 2017 Reviewed by on . W dniach 8-15 maja w całej Polsce trwał XIV Tydzień Bibliotek. Z tej okazji w kamieńskiej Bibliotece można było liczyć na wiele atrakcji. W poniedziałek w ramac W dniach 8-15 maja w całej Polsce trwał XIV Tydzień Bibliotek. Z tej okazji w kamieńskiej Bibliotece można było liczyć na wiele atrakcji. W poniedziałek w ramac Rating: 0

Zostaw komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

scroll to top