środa, 1 luty 2023, 16:01

Strona główna » WYDARZENIA » edukacja » Przyroda Wolińskiego Parku Narodowego w obiektywie aparatu

Przyroda Wolińskiego Parku Narodowego w obiektywie aparatu

środa, 17 maja 2017, 08:55 Kategoria: edukacja, Gmina Międzyzdroje, społeczeństwo

W dniach 5-7 maja w Centrum Współpracy Międzynarodowej w Grodnie odbyło się pierwsze spotkanie z cyklu warsztatów fotograficznych, inspirowanych poszczególnymi porami roku, w których biorą udział najmłodsi mieszkańcy powiatu kamieńskiego. Organizatorem zajęć jest Fundacja Europejski Fundusz Rozwoju Wsi Polskiej.

W warsztatach fotograficznych, które będą odbywały się cyklicznie, zgodnie z porami roku: wiosna, lato, jesień i zima, udział bierze grupa 25-ciu mieszkańców powiatu kamieńskiego, w wieku od 10 do 14 roku życia. Celem zajęć, które są połączeniem nauki przyrody z umiejętnościami obserwowania otaczającego środowiska, jest uwiecznienie najbardziej atrakcyjnych okolic Centrum i Wolińskiego Parku Narodowego, a także występujących tu gatunków ptaków czy zwierząt.

Podczas zajęć, prowadzonych przez znanych i cenionych fotografów, uczestnicy poznają praktyczne zagadnienia dotyczące technik fotografii przyrody, samodzielnie zbudują aparat, będą pracować ze światłem podczas zajęć terenowych oraz nauczą się uwieczniania otaczającego ich środowiska naturalnego. Projekt potrwa do końca 2017 roku i zakończy się wystawą zdjęć z najlepszymi pracami młodych artystów.

Pierwsze warsztaty, których tematem przewodnim była wiosna, odbyły się w dniach 5-7 maja br. Poprowadził je Paweł Kukla – absolwent fotografii na Akademii Sztuk Pięknych w Poznaniu, asystent w Pracowni Fotomediów i Fotografii Koncepcyjnej na Wydziale Malarstwa i Nowych Mediów Akademii Sztuki w Szczecinie.

– Celem warsztatów, które będą organizowane cyklicznie w naszym Centrum, jest pokazanie najmłodszym atrakcyjnych form spędzania czasu wolnego, ale przede wszystkim  zachęcenie ich do rozwijania swoich umiejętności i zainteresowań. Podczas gdy ich koledzy z większych miast mają często dużo większy dostęp do tego rodzaju aktywności, na terenach wiejskich wciąż brakuje takich miejsc, w których poza tradycyjnymi zajęciami w szkole, można aktywnie spędzić czas wolny i realizować swoje pasje – mówi Krzysztof Podhajski, prezes zarządu Fundacji Europejski Fundusz Rozwoju Wsi Polskiej.

Więcej informacji na stronie Centrum: www.centrum-gordno.pl oraz profilu CWM w Grodnie na portalu Facebook: www.facebook.com/CentrumWspolpracyMiedzynarodowejGrodno

Centrum Współpracy Międzynarodowej w Grodnie k. Międzyzdrojów, położone w Wolińskim Parku Narodowym to miejsce realizacji projektów edukacyjnych i kulturowych, adresowanych do młodzieży i osób dorosłych z terenu całej Polski, w tym zwłaszcza województwa zachodniopomorskiego. W Centrum odbywają się m.in. zajęcia przyrodnicze, warsztaty kulinarne, muzyczne, plastyczne, fotograficzne oraz liczne koncerty i wystawy. Centrum to także miejsce konferencji i debat oraz spotkań tematycznych związanych z tematyką rozwoju obszarów wiejskich. Inicjatorem powstania Centrum Współpracy Międzynarodowej jest Fundacja Europejski Fundusz Rozwoju Wsi Polskiej, która realizuje w nim część swojej działalności statutowej.

Fundacja Europejski Fundusz Rozwoju Wsi Polskiej jest organizacją pozarządową, działającą na rzecz rozwoju polskiej wsi. Od ponad 25 lat pomaga zmieniać jej wizerunek oraz aktywnie wspiera rozwój społeczno-gospodarczy lokalnych społeczności na terenach wiejskich. Działania EFRWP skupiają się przede wszystkim na wsparciu inwestycji z zakresu infrastruktury technicznej, rozwoju lokalnych przedsiębiorstw oraz działaniach edukacyjnych i społecznych skierowanych do osób zamieszkujących obszary wiejskie.

Przyroda Wolińskiego Parku Narodowego w obiektywie aparatu Reviewed by on . W dniach 5-7 maja w Centrum Współpracy Międzynarodowej w Grodnie odbyło się pierwsze spotkanie z cyklu warsztatów fotograficznych, inspirowanych poszczególnymi W dniach 5-7 maja w Centrum Współpracy Międzynarodowej w Grodnie odbyło się pierwsze spotkanie z cyklu warsztatów fotograficznych, inspirowanych poszczególnymi Rating: 0

Zostaw komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

scroll to top