poniedziałek, 6 luty 2023, 00:28

Strona główna » TWOJA GMINA » Gmina Międzyzdroje » Kolejna edycja festiwalu Wiosna Monodramu rusza 25 maja!
Kolejna edycja festiwalu Wiosna Monodramu rusza 25 maja!

Kolejna edycja festiwalu Wiosna Monodramu rusza 25 maja!

sobota, 20 maja 2017, 13:13 Kategoria: Gmina Międzyzdroje, kultura i sztuka

Przedstawienia teatralne, pokazy tańców, muzyka na żywo, koncerty i recitale – w dniach 25-28 maja Centrum Współpracy Międzynarodowej w Grodnie k. Międzyzdrojów stanie się kulturalną stolicą Pomorza Zachodniego. Rusza kolejna edycja festiwalu Wiosna Monodramu, który po raz drugi organizowany jest przez Fundację Europejski Fundusz Rozwoju Wsi Polskiej. Bezpłatne bilety na wydarzenie dostępne są w MDK w Międzyzdrojach oraz w Publicznej Bibliotece w Wolinie.

Wiosna Monodramu to wyjątkowe wydarzenie kulturalne, początkowo odbywające się Wolinie, a od 2016 roku w Centrum Współpracy Międzynarodowej w Grodnie k. Międzyzdrojów w Wolińskim Parku Narodowym. Jego ideą jest zebranie na jednej scenie różnych stylów ekspresji artystycznej
i najlepszych spektakli, których na co dzień trudno szukać w jednym miejscu.

W tegorocznej edycji festiwalu w podróż do świata teatru, muzyki i tańca, widzów zabiorą, m.in. artyści Teatru Obrazu ze spektaklem pt. „Przestrzeń”, Sinéad Neylon – gwiazda tańca irlandzkiego, występująca w największym na świecie widowisku RIVERDANCE, Krzysztof Napiórkowski Quartet, aktorka filmowa i teatralna Agnieszka Przepiórska z monodramem „Tato nie wraca” oraz Sylwia Różycka z recitalem „Chwilo trwaj”.

Wiosna Monodramu to jedna z ciekawszych tego typu inicjatyw kulturalnych w woj. zachodniopomorskim. Ważną częścią tego wydarzenia jest włączenie publiczności w proces twórczy poprzez ich udział w warsztatach czy aktywne uczestnictwo w spektaklach. Obok występów wybitnych artystów odbędą się także otwarte zajęcia dla młodzieży i dorosłych, dzięki którym będą mogli oni wspólnie z naszymi gwiazdami wziąć udział w tworzeniu tego wyjątkowego festiwalu – mówi Anna Balazs z Fundacji EFRWP, koordynator projektów w Centrum Współpracy Międzynarodowej w Grodnie k. Międzyzdrojów. Otwarte warsztaty bębniarskie, aktorskie i animacyjne odbędą się w dniach 22-24 oraz 24-27 maja i są skierowane do młodzieży po 10 roku życia oraz dorosłych.

Informację nt. uczestnictwa w warsztatach oraz szczegółowy program Wiosny Monodramu dostępne są na stronie Centrum: www.centrum-gordno.pl oraz profilu CWM w Grodnie na portalu Facebook: www.facebook.com/CentrumWspolpracyMiedzynarodowejGrodno

Wstęp na poszczególne dni Wiosny Monodramu odbywa się wyłącznie na podstawie bezpłatnych wejściówek, dostępnych od 17 maja w Międzynarodowym Domu Kultury w Międzyzdrojach oraz w Publicznej Bibliotece w Wolinie. Liczba wejściówek jest ograniczona. Z uwagi na ograniczoną możliwość parkowania na terenie Wolińskiego Parku Narodowego, wejściówki upoważniają do skorzystania z bezpłatnego transportu z parkingu przy boisku ORLIK w Wolinie oraz powrotu autokarem do Wolina po zakończeniu występów.

Godziny odjazdów autokaru z Wolina:

25 maja 2017 – godzina 16:30

26 maja 2017 – godzina 18:00

27 maja 2017 – godzina 18:00

28 maja 2017 – godzina 17:00

Centrum Współpracy Międzynarodowej w Grodnie k. Międzyzdrojów, położone w Wolińskim Parku Narodowym to miejsce realizacji projektów edukacyjnych i kulturowych, adresowanych do młodzieży i osób dorosłych z terenu całej Polski, w tym zwłaszcza województwa zachodniopomorskiego. W Centrum odbywają się m.in. zajęcia przyrodnicze, warsztaty kulinarne, muzyczne, plastyczne, fotograficzne oraz liczne koncerty i wystawy. Centrum to także miejsce konferencji i debat oraz spotkań tematycznych związanych z tematyką rozwoju obszarów wiejskich. Inicjatorem powstania Centrum Współpracy Międzynarodowej jest Fundacja Europejski Fundusz Rozwoju Wsi Polskiej, która realizuje w nim część swojej działalności statutowej.

Fundacja Europejski Fundusz Rozwoju Wsi Polskiej jest organizacją pozarządową, działającą na rzecz rozwoju polskiej wsi. Od ponad 25 lat pomaga zmieniać jej wizerunek oraz aktywnie wspiera rozwój społeczno-gospodarczy lokalnych społeczności na terenach wiejskich. Działania EFRWP skupiają się przede wszystkim na wsparciu inwestycji z zakresu infrastruktury technicznej, rozwoju lokalnych przedsiębiorstw oraz działaniach edukacyjnych i społecznych skierowanych do osób zamieszkujących obszary wiejskie.

 

Kolejna edycja festiwalu Wiosna Monodramu rusza 25 maja! Reviewed by on . Przedstawienia teatralne, pokazy tańców, muzyka na żywo, koncerty i recitale – w dniach 25-28 maja Centrum Współpracy Międzynarodowej w Grodnie k. Międzyzdrojów Przedstawienia teatralne, pokazy tańców, muzyka na żywo, koncerty i recitale – w dniach 25-28 maja Centrum Współpracy Międzynarodowej w Grodnie k. Międzyzdrojów Rating: 0

Zostaw komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

scroll to top