piątek, 9 czerwiec 2023, 00:28

Strona główna » TWOJA GMINA » Gmina Kamień Pomorski » Kończy się program pomocy żywnościowej dla potrzebujących. Ale na tym nie koniec!

Kończy się program pomocy żywnościowej dla potrzebujących. Ale na tym nie koniec!

sobota, 20 maja 2017, 21:58 Kategoria: Gmina Kamień Pomorski, POWIAT, społeczeństwo

Rozpoczęty jesienią ubiegłego roku kolejny unijny program żywnościowy na okres 2016 – 17 dla potrzebujących, emerytów i rencistów w kamieńskim Kole Rejonowym, dobiega końca. Dotarł do Kamienia Pomorskiego ostatni pakiet żywnościowy, dojadą jeszcze dwie duże partie (po ponad 20 t.), dorodnych jabłek z okolic Grójca. Jeden już w najbliższy poniedziałek 22 maja. I na tym koniec, ale nie tak do końca, bowiem jak mówi Stanisław Salanek, przewodniczący kamieńskiego Koła, bowiem czynione są już starania o kolejny pakiet żywności w ramach kolejnego unijnego „Programu 2017 – 2018”.

W mijającej właśnie akcji żywnościowej, do osób potrzebujących, emerytów i rencistów z terenu obejmującego swym zasięgiem przez Koło Rejonowe PZERiI, dotarła żywność warta około 1,5 mln złotych, co daje bagatelka – około 100 tys. ton towaru! Skorzystało z tej pomocy ponad 2,5 tysiące osób z naszego terenu. W kosztach transportu partycypowały OPS – y z Kamienia Pomorskiego, Międzyzdrojów ( w ostatnim czasie akcji) oraz ze Świerzna i z Wolina.

„Już niebawem, bo w lipcu, wystosujemy odpowiednie pisma do władz samorządowych o pomoc w finansowaniu następnych transportów i obsługi dostaw żywności w ramach „Programu żywnościowego 2017 – 18”, który rozpocznie się już we wrześniu tego roku. Zwrócimy się też z prośbą do władz Golczewa, Dziwnowa czy Kamienia Pomorskiego i Wolina, o uhonorowanie w jakikolwiek sposób naszych wolontariuszy, którzy dzielnie i z ciężkim trudem działali przy rozładowywaniu kolejnych transportów żywności i jabłek. Naprawdę przerzucili przez ostatni okres ogromne tony towaru. I wydaje się nam, że trzeba to docenić.

Chcemy ich też z naszej strony w jakiś sposób docenić i zarazem dowartościować, stąd planujemy dla nich na koniec roku zorganizowanie wycieczki do czeskiego Harachova.” – mówi S. Salanek.

Obserwator

Kończy się program pomocy żywnościowej dla potrzebujących. Ale na tym nie koniec! Reviewed by on . Rozpoczęty jesienią ubiegłego roku kolejny unijny program żywnościowy na okres 2016 – 17 dla potrzebujących, emerytów i rencistów w kamieńskim Kole Rejonowym, d Rozpoczęty jesienią ubiegłego roku kolejny unijny program żywnościowy na okres 2016 – 17 dla potrzebujących, emerytów i rencistów w kamieńskim Kole Rejonowym, d Rating: 0

Zostaw komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

scroll to top