niedziela, 1 październik 2023, 18:17

Strona główna » WYDARZENIA » edukacja » Kamieńska „Dwójka” obchodziła swoje święto

Kamieńska „Dwójka” obchodziła swoje święto

wtorek, 06 czerwca 2017, 07:55 Kategoria: edukacja, Gmina Kamień Pomorski, społeczeństwo

2 czerwca Szkoła Podstawowa nr 2 w Kamieniu Pomorskim obchodziła wielkie święto. Obchodziliśmy bowiem uroczyście rocznicę 100 – nych urodzin oraz 50 – lecie wypłynięcia w samotny rejs dookoła świata – Leonida Teligi, naszego Patrona. Cieszymy się, że mogliśmy to wydarzenia uczcić wraz z przybyłymi gośćmi, wśród których znaleźli się również nasi starsi koledzy, emerytowani nauczyciele. Akademię uświetniły występy wokalno – taneczne i recytatorskie naszych uczniów. W tym szczególnym dniu, dzięki  Pani Żanecie Kurczewskiej i Panu Aleksandrowi Wiśniowieckiemu, mogliśmy zaśpiewać hymn, napisany na 50 – lecie naszej szkoły, obecnie na nowo opracowany i zaktualizowany.

W związku z obchodami tych szczególnych jubileuszy szkoła,  po raz pierwszy postanowiła uhonorować dwóch byłych uczniów tytułem „Honorowego Absolwenta”. Zostali nimi: Burmistrz Kamienia Pomorskiego, wieloletni, zasłużony trener piłkarzy Klubu Sportowego „Gryf” Kamień Pomorski – Pan Stanisław Kuryłło oraz Kapitan Jachtowy Żeglugi Morskiej, zdobywca wielu nagród za swoje żeglarskie osiągnięcia, Pan Wojciech Kaczor. Wyróżnione osoby cechują bliskie naszemu Patronowi duża wiedza, pracowitość i odwaga. Są optymistami, wytrwale dążącymi do realizacji swoich celów i marzeń. Zwieńczeniem obchodów Dnia Patrona było podsumowanie dwóch konkursów. Oto laureaci konkursu wiedzy „Nasz Patron – Leonid Teliga” dla klas IV – VI:

Emilia Wilczyńska – I miejsce,
Anna Kuliberda – II miejsce,
Martyna Grzybowska i Kacper Kędzierski – III miejsce.

W konkursie plastycznym pn. „Kartka urodzinowa dla Leonida Teligi” dla klas  I – III, nagrody otrzymali:

Lena Kubik, Julia Aulich – I miejsce,
Sandra Borzęcka, Jakub Kunert i Laura Pietrala – II miejsce,
Zofia Stachurska, Maja Dąbrowskaoraz Wiktoria Przyborowska – III miejsce.
Weronika Gerke, Kornelia Bielaszewska i Dalia Al Madani otrzymały wyróżnienie.

Serdecznie dziękujemy wszystkim gościom za przybycie i fundatorom nagród, zaś uczniom za kolejny udany występ.

Organizatorzy Dnia Patrona

Kamieńska „Dwójka” obchodziła swoje święto Reviewed by on . 2 czerwca Szkoła Podstawowa nr 2 w Kamieniu Pomorskim obchodziła wielkie święto. Obchodziliśmy bowiem uroczyście rocznicę 100 – nych urodzin oraz 50 – lecie wyp 2 czerwca Szkoła Podstawowa nr 2 w Kamieniu Pomorskim obchodziła wielkie święto. Obchodziliśmy bowiem uroczyście rocznicę 100 – nych urodzin oraz 50 – lecie wyp Rating: 0

Zostaw komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

scroll to top