sobota, 23 wrzesień 2023, 03:32

Strona główna » TWOJA GMINA » Gmina Kamień Pomorski » Kamieńska Noc Bibliotek

Kamieńska Noc Bibliotek

wtorek, 06 czerwca 2017, 07:39 Kategoria: Gmina Kamień Pomorski, kultura i sztuka, POWIAT

3 czerwca w całej Polsce organizowana była Noc Bibliotek pod hasłem „Czytanie porusza”. Kamieńska Biblioteka także przystąpiła do tej akcji. Już od progu na odwiedzających czekała wystawa „Kamień Pomorski w zbiorach Biblioteki”, na której można zobaczyć ciekawe i trudno dostępne wydawnictwa, dokumenty, wycinki prasowe związane z naszym miastem. Przybyli wieczorową porą uczestnicy mogli też wysłuchać krótkiej prelekcji na temat kaligrafii oraz sprawdzić się w tej trudnej i nieco zapomnianej sztuce. Z tego miejsca serdecznie dziękujemy paniom z Klubu Jane Austen za poświęcony czas i zaangażowanie.

Chętni wzięli udział w quizie literackim. Duże salwy śmiechu wywołała gra w Literackie Kalambury, niekiedy skojarzenia były bardzo zaskakujące. Strzałem w dziesiątkę okazał się escape room. Najlepsza drużyna rozwiązała szereg zagadek i wydostała się z zamkniętego miejsca w 43 minuty. Quiz „Co ty wiesz o swojej bibliotece?” został prawie bezbłędnie rozwiązany, a trzeba przyznać, że niektóre pytania były zaskakujące. Bo kto wie ile regałów jest w Czytelni, po ilu stopniach wchodzi się do Biblioteki, czy jakiej imprezie organizowanej w bibliotece towarzyszy kolor pomarańczowy? Przez cały wieczór można było zrobić sobie fotkę z humorem, wziąć udział w loterii książkowej, bądź wypróbować słodkości przygotowanych przez bibliotekarki. Uczestnicy tegorocznej Nocy Bibliotek świetnie się bawili i chętnie deklarowali swój udział w przyszłorocznej imprezie.

Kamieńska Noc Bibliotek Reviewed by on . 3 czerwca w całej Polsce organizowana była Noc Bibliotek pod hasłem „Czytanie porusza”. Kamieńska Biblioteka także przystąpiła do tej akcji. Już od progu na odw 3 czerwca w całej Polsce organizowana była Noc Bibliotek pod hasłem „Czytanie porusza”. Kamieńska Biblioteka także przystąpiła do tej akcji. Już od progu na odw Rating: 0

Zostaw komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

scroll to top