czwartek, 30 listopad 2023, 09:34

Strona główna » TWOJA GMINA » Gmina Międzyzdroje » „Pomaganie jest fajne”, czyli spotkania literacko-plastyczne w międzyzdrojskiej bibliotece

„Pomaganie jest fajne”, czyli spotkania literacko-plastyczne w międzyzdrojskiej bibliotece

poniedziałek, 12 czerwca 2017, 20:09 Kategoria: Gmina Międzyzdroje, kultura i sztuka

8 czerwca 2017 roku w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Międzyzdrojach odbyły się dwa spotkania autorskie z Anną Piecyk połączone z warsztatami plastycznymi. Na zajęcia zostały zaproszone dzieci z klasy I i II ze Szkoły Podstawowej Nr 1 w Międzyzdrojach.

Ania Piecyk jest absolwentką Wyższej Szkoły Pedagogicznej w Szczecinie. Od dziewięciu lat pracuje w bibliotece, gdzie spełnia się zawodowo. Dzięki tej pracy odkryła w sobie pasję do pisania książek, co efektywnie realizuje. W swoim dorobku ma już trzy książki dla dorosłych: „Pustkę”, „Matnię” i „Wymarły gatunek”. W pierwszej połowie roku ukazała się jej pierwsza książka dla dzieci pt. „Malinka i tajemniczy prezent” z ilustracjami autorki, która porusza bardzo trudny temat, jakim jest choroba onkologiczna i pomoc chorym osobom. Ania opowiedziała o swoich bohaterach i przeczytała fragment opowiadania. Celem całego spotkania było uwrażliwienie dzieci na pomoc drugiej osobie. Uczniowie bardzo uważnie słuchali i chętnie brali udział w dyskusji, za co każdy został oznaczony stempelkiem jako „mistrz pomagania”.

W drugiej części spotkania dzieci wcieliły się w ilustratorów. Ich zadaniem było wykonanie na kartonikach ilustracji z filcu, materiału, czesanki filcowej, kolorowych pianek i kostek mozaikowych. Uczniowie dobrali się w pary i losowali scenki, do których musieli wykonać ilustrację. Każda grupa miała oryginalne pomysły i świetnie poradziła sobie z zadaniem. Z wykonanych prac w klasach powstaną wystawy, które będą przypominały uczniom, że pomaganie jest naprawdę fajne.Na zakończenie spotkania każda grupa zrobiła sobie pamiątkowe zdjęcie z autorką.

„Pomaganie jest fajne”, czyli spotkania literacko-plastyczne w międzyzdrojskiej bibliotece Reviewed by on . 8 czerwca 2017 roku w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Międzyzdrojach odbyły się dwa spotkania autorskie z Anną Piecyk połączone z warsztatami plastycznymi. Na 8 czerwca 2017 roku w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Międzyzdrojach odbyły się dwa spotkania autorskie z Anną Piecyk połączone z warsztatami plastycznymi. Na Rating: 0

Zostaw komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

scroll to top