poniedziałek, 6 luty 2023, 01:52

Strona główna » TWOJA GMINA » Gmina Kamień Pomorski » Przegląd zespołów tanecznych z uśmiechem i bez granic

Przegląd zespołów tanecznych z uśmiechem i bez granic

poniedziałek, 12 czerwca 2017, 20:37 Kategoria: Gmina Kamień Pomorski, kultura i sztuka, REGION, sport

Dzisiejszy dzień (czwartek 8.06.) zawładnął parkiet hali widowiskowo – sportowej w Kamieniu tańcem, bowiem tego dnia odbył się XI Przegląd Zespołów Tanecznych, w którym wystąpiło i pokazało się kilkanaście zespołów z naszego regionu.

Mottem przewodnim tej interesującej i zawirowanej w tańcu imprezy, były słowa Havelocka Ellisa – „Taniec jest najwznioślejszą, najbardziej wzruszającą, najpiękniejszą ze wszystkich sztuk, bo nie jest tylko prostą interpretacją czy wyobrażeniem życia. Jest samym życiem.” Te znamienne słowa towarzyszyły nie tylko artystom (częstokroć stremowanym) występującym na parkiecie, ale też i samym widzom, którzy we wspaniały sposób wspierali młodych tancerzy w dosłownie przeróżny sposób.

Organizatorem tej cyklicznej imprezy było kamieńskie Koło PSONI, które postarało się o znakomitą oprawę wizualno – taneczną. Warto było tu być, bo taniec, a przy tym, w pełni znakomita integracja. I co najważniejsze, nie liczyły się w tym konkursie miejsca, bo tak doprawdy wszyscy w tym konkursie wygrali. I to było najważniejsze ze wszystkiego. Owszem, dostojna komisja oglądała, a przed wszystkim słuchała, i miała przy tym nie małe dylematy, ostatecznie podejmując decyzję o jednomyślności wyróżnienia wszystkich występujących i prezentujących się zespołów na najwyższym z możliwych miejsc. Czyli pierwszym. Kapitalna, wręcz rodzinna atmosfera, znakomita zabawa i wielkie oraz szerokie uśmiechy, towarzyszyły tej świetnie zorganizowanej imprezie. Multum pracy w przygotowaniach dały doprawdy prześwietne rezultaty. Jak mówiono po imprezie, było warto się natrudzić, by to co zamierzano, wystrzeliło niczym bąbelki z butelki szampana.

Na parkiecie wystąpiło kilkanaście zespołów, które warto wymienić, bo są one tego jak najbardziej warte. Cały konkurs rozpoczął nieco stremowany, ale i zmotywowany Zespół Ośrodka – Rehabilitacyjno – Edukacyjnego – Wychowawczego wespół ze Szkołą Przysposabiającą do Pracy prezentujących się jako „Kameleon”, działających przy kamieńskim Kole PSONI. Znakomicie się wprowadzili tańcem, który nazwali „Kolorowe ptaki”.

I tak po kolei, występowały kolejne grupy. A były ze Środowiskowego Domu Samopomocy w Goleniowie, potem był Warsztat Terapii Zajęciowej w Nowogardzie Zachodniopomorskiego Towarzystwa Pomocy Osobom Niepełnosprawnym, a dalej – WTZ w Gryfinie, OREW wraz z SPdP przy kamieńskim Kole PSONI, WTZ Kamień Pomorski, Publiczne Gimnazjum im. Noblistów Polskich w Kamieniu Pomorskim oraz kilka grup skupionych w Szkole Tańca KEEP prowadzonych przez Magdalenę Gracę. Gościnnie zaprezentowali się młodzi tancerze z kamieńskiej Szkoły Tańca FOCUS, prowadzonym przez Tomasza Konurego.

Świetna impreza, którą zaszczycili między innymi obaj zacni starostowie, nieliczni radni, przedstawicielka miejskiego Ratusza, wzbudziła wiele pozytywnych emocji, które pozostaną z uczestnikami na bardzo długo w ich pamięci. Stremowani wykonawcy, nie mniej liczni kibice i widzowie na trybunach, pełna moc – niemal full emocji, to wszystko wraz z nie gasnącym humorem, towarzyszyło całej kilkugodzinnej imprezie, która wypaliła na co najmniej SZÓSTKĘ. Gdyby ktoś dawał wyższą liczbę, bylibyśmy za… .

Brawo organizatorzy, za wasz pomyślunek i przede wszystkim nie mały trud, ale i nie mniejsze gratulacje należą się wykonawcom i wiernej, rozbawionej, bardzo licznej widowni. Trzeba niezbicie przy tym przyznać, że kamieńskie Koło PSONI jak się weźmie i zaweźmie na jakąś przygotowywaną przez siebie imprezę (boi to nie pierwszy raz!), to nie ma lipy – zawsze musi być na przysłowiowe „102”! A nawet więcej! Brawo zatem za tę integralną i wspaniałą  imprezę, za całość organizacyjną, za ciekawą dekorację, i za wszystkie liczne uśmiechy na hali, których było tego dnia bez liku. To poniekąd nagroda dla was liczni w osobach organizatorzy. A dla was również należą się wyjątkowe pochwały za… całokształt.

Obserwator

Przegląd zespołów tanecznych z uśmiechem i bez granic Reviewed by on . Dzisiejszy dzień (czwartek 8.06.) zawładnął parkiet hali widowiskowo – sportowej w Kamieniu tańcem, bowiem tego dnia odbył się XI Przegląd Zespołów Tanecznych, Dzisiejszy dzień (czwartek 8.06.) zawładnął parkiet hali widowiskowo – sportowej w Kamieniu tańcem, bowiem tego dnia odbył się XI Przegląd Zespołów Tanecznych, Rating: 0

Zostaw komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

scroll to top