poniedziałek, 6 luty 2023, 00:57

Strona główna » TWOJA GMINA » Gmina Kamień Pomorski » Skoszą czy też nie?

Skoszą czy też nie?

środa, 14 czerwca 2017, 08:40 Kategoria: Gmina Kamień Pomorski, społeczeństwo

Kamieńska Marina, sztandarowy punkt oprócz jeszcze jakże urzekających wód Zalewu Kamieńskiego, powinien być wzorem dla wszystkich. No i dla samego miasta. Ma się rozumieć, że powinien być porządek, estetyka i te inne rzeczy, które powinny rzutować na piękność tego kamieńskiego zakątku. A tu co? Trawa po kolana, nie wiadomo czy w ogóle w tym roku była choćby raz skoszona. Wygląd niesamowity, aż nie miły to widok. Okolice Mariny i kładki z trawą że hej! Czy jeśli odpowiedzialne służby nie mają na jej ścięcie czasu, niechaj zatrudnią owce czy barany. A i koza jakaś lub krowa zrobi to samo. I to z wielką przyjemnością. Piękne miejsce ta kamieńska Marina, gdzie wielu mieszkańców, gości czy kuracjuszy, przechadza się lub odpoczywa napawając się pięknym widokiem, siadając na ławce.

Centralny punkt Mariny, a więc okazały wyłożony kostką plac, nie jest jednak aż tak przychylny dla oka, bowiem od początku roku składuje się na nim elementy wydobytej w grudniu ub. r. drewnianej jednostki. Jak długo jeszcze taki widok będzie „napawał” przechodnia? Trudno powiedzieć. Ale czy naprawdę nie było innego sensownego miejsca na to składowisko. Rozumiemy, wydobyty wrak to jakaś przeszłość, jakiś relikt historyczny, który jakoś tam trzeba uchować. Ale czy akurat plac Mariny jest na to odpowiednim rozwiązaniem?

Mówi się, że wszystkie te elementy będą przechodzić konserwację. Ciekawe kiedy i jak? Wydaje się, że zagracony plac pozostanie tak na czas jakiś chyba nieokreślony. I wszyscy do tego nie ciekawego widoku, będą musieli się do niego przyzwyczaić. Szkoda tego „marinowego” wizerunku, a i opinie przygodnych przechodniów o tym widoku nie są niestety najlepsze.

Wracając jeszcze do tej nieszczęsnej wybujałej trawy. Na mieście koszenie już trwa drugi, a nawet trzeci raz. Tylko na nabrzeżu i na Marinie jakoś przysnęli jeszcze zimowym półsnem. Może jednak się wreszcie ktoś z tego letargu przebudzi, by choćby z trawy było widać kosze na śmieci lub ławki, bo je teraz trudno dostrzec.

Obserwator

Skoszą czy też nie? Reviewed by on . Kamieńska Marina, sztandarowy punkt oprócz jeszcze jakże urzekających wód Zalewu Kamieńskiego, powinien być wzorem dla wszystkich. No i dla samego miasta. Ma si Kamieńska Marina, sztandarowy punkt oprócz jeszcze jakże urzekających wód Zalewu Kamieńskiego, powinien być wzorem dla wszystkich. No i dla samego miasta. Ma si Rating: 0

Zostaw komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

scroll to top