piątek, 19 sierpień 2022, 06:39

Strona główna » TWOJA GMINA » Gmina Kamień Pomorski » Pogodne Boże Ciało i bardzo liczna procesja eucharystyczna
Pogodne Boże Ciało i bardzo liczna procesja eucharystyczna

Pogodne Boże Ciało i bardzo liczna procesja eucharystyczna

piątek, 16 czerwca 2017, 08:02 Kategoria: Gmina Kamień Pomorski, religia, społeczeństwo

Bardzo wiele setek wiernych zebrało się na mszy św. o godzinie 10:00 w kamieńskiej Katedrze, po czym uformowała się procesja eucharystyczna z okazji jednego z najważniejszych świąt kościelnych, Bożego Ciała, zatrzymując się kolejno przy czterech ołtarzach polowych, przy których czytane były fragmenty Ewangelii. Przystankiem końcowym procesji był miejscowy amfiteatr.

Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa czyli Boże Ciało, jest jednym z głównych świąt obchodzonych w Kościele katolickim. Choć świadomość niezwykłego cudu przemiany konsekrowanego chleba i wina w rzeczywiste Ciało i Krew Chrystusa towarzyszyła wiernym od początku chrześcijaństwa, jednak trzeba było czekać aż dziesięć stuleci, zanim zewnętrzne przejawy tego kultu powstały i zadomowiły się w Kościele katolickim.

Kościół od samego początku głosił wiarę w realną obecność Chrystusa w Najświętszym Sakramencie. Chrystus ustanowił Najświętszy Sakrament przy Ostatniej Wieczerzy. Opisali to trzej Ewangeliści: Mateusz, Marek i Łukasz oraz i św. Paweł Apostoł. Prawdziwa i rzeczywista obecność Jezusa Chrystusa pod postaciami chleba i wina opiera się według nauki Kościoła na słowie Jezusa: „To jest Ciało moje … To jest krew moja.” (Mk 14,22.24).

Obserwator

Pogodne Boże Ciało i bardzo liczna procesja eucharystyczna Reviewed by on . Bardzo wiele setek wiernych zebrało się na mszy św. o godzinie 10:00 w kamieńskiej Katedrze, po czym uformowała się procesja eucharystyczna z okazji jednego z n Bardzo wiele setek wiernych zebrało się na mszy św. o godzinie 10:00 w kamieńskiej Katedrze, po czym uformowała się procesja eucharystyczna z okazji jednego z n Rating: 0

Zostaw komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

scroll to top