niedziela, 1 październik 2023, 17:45

Strona główna » TWOJA GMINA » Gmina Kamień Pomorski » Drugi koncert kamieńskiego festiwalu pod znakiem bardzo interesującej muzyki w polskim wydaniu

Drugi koncert kamieńskiego festiwalu pod znakiem bardzo interesującej muzyki w polskim wydaniu

niedziela, 25 czerwca 2017, 13:26 Kategoria: Gmina Kamień Pomorski, kultura i sztuka

Mimo niepogody, w dzisiejszy piątek w kamieńskiej Katedrze zebrało się na drugim koncercie festiwalowym wielu słuchaczy, którzy wysłuchali interesującej i różnej muzyki. Za klawiaturą wiekowych organów zasiadł czeski wirtuoz tego instrumentu, 55 – letni już profesor,  Michal Novenko. Wykonał on kilka świetnych kompozycji dawnych kompozytorów oraz dwa utwory, które swego czasu sam skomponował.

W części kameralnej wystąpił szczeciński Chór Akademii Morskiej pod dyrekcją Sylwii Fabiańczyk – Makuch, który swym lekkim śpiewem, od czternastu lat raduje uszy słuchaczy. A przy tym, ma już nie małe osiągnięcia artystyczne, jest też laureatem wielu, także prestiżowych nagród. W jego wykonaniu usłyszeliśmy świetnie zaśpiewaną dawną muzykę, jak również utwory trzech współczesnych polskich kompozytorów.

Dobry i udany był to koncert, bowiem świetni byli wykonawcy, a półtoragodzinny repertuar koncertowy na pewno przypadł wszystkim do gustu, mimo niepogody. Wyjątkowe, niezwykle akustyczne wnętrze kamieńskiej świątyni sprawia od dawien dawna, że płynące tu dźwięki muzyki są wyjątkowe, niepowtarzalne, i płyną w tym miejscu w niezwykle specyficzny i bardzo ciepły, by nie powiedzieć, nastrojowy sposób. Międzynarodowy Festiwal Muzyki Organowej i Kameralnej, który od wielu lat ma już swoją wypracowaną renomę, zapewne jak poprzednie edycje, będzie cieszył się sporym powodzeniem. W tym licznych wczasowiczów, którzy gościć będą na naszym Wybrzeżu podczas letniej kanikuły. W kolejne piątkowe koncerty, aż do ostatniego w miesiącu sierpniu, zagoszczą tutaj kolejni interesujący artyści w międzynarodowej obsadzie, którzy – co jest pewne, zaprezentują słuchaczom i melomanom znakomite wykonawstwo z ciekawą i niezwykłą muzyką. Tak płynącą z organów, jak i kameralną.

Obserwator

Drugi koncert kamieńskiego festiwalu pod znakiem bardzo interesującej muzyki w polskim wydaniu Reviewed by on . Mimo niepogody, w dzisiejszy piątek w kamieńskiej Katedrze zebrało się na drugim koncercie festiwalowym wielu słuchaczy, którzy wysłuchali interesującej i różne Mimo niepogody, w dzisiejszy piątek w kamieńskiej Katedrze zebrało się na drugim koncercie festiwalowym wielu słuchaczy, którzy wysłuchali interesującej i różne Rating: 0

Zostaw komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

scroll to top