poniedziałek, 25 wrzesień 2023, 05:32

Strona główna » TWOJA GMINA » Gmina Świerzno » Świerznowskie powitanie lata 2017 na sto dwa!

Świerznowskie powitanie lata 2017 na sto dwa!

niedziela, 25 czerwca 2017, 21:33 Kategoria: Gmina Świerzno, rozrywka, społeczeństwo

Od rana w minioną sobotę w Świerznie, wszyscy wyglądali w niebo licząc na to, że tego dnia pogoda będzie łaskawa, bowiem tu właśnie odbywać się miał festyn powitania lata. Ostatecznie, mimo zachmurzenia, jakoś aura zlitowała się nad uczestnikami festynu, bowiem nie padało.

A na festynie, oj działo się, działo. Były między innymi emocjonujące zawody strażackie. Seniorską część, w której udział wzięło siedem zastępów z powiatu kamieńskiego, zwyciężyli strażacy – ochotnicy z Gostynia, wyprzedzając Kretlewo i Stuchowo. Wśród seniorek zwyciężyła grupa z Kalenia, wyprzedzając panie z Kozielic. Wśród chłopców starszych (MDP) wygrał zastęp z Ładzina, wyprzedzając Wysoką Kamieńską i Stawno. W Żuczkach najlepsi okazały się dzieci ze Stuchowa, przed rówieśnikami ze Świerzna i Kretlewa. Emocji było całe mnóstwo, którym przyglądała się i kibicowała, spora widownia.

Organizatorzy przygotowali szereg zabaw i gier dla najmłodszych uczestników festynu. Wiele radości przysporzyły wszystkim występy artystyczne. Na scenie wystąpił zespół ludowy „Stuchowianki” ze Stuchowa, jak również Młodzieżowa Orkiestra Dęta, która od lat działa przy OSP w Płotach. Wieczorem wystąpiła gwiazda festynu, którym był zespół disco – polo, „Voyager”, pochodzący z Sochaczewa.

Na festyn przybyło wiele ludzi nie tylko ze Świerzna ale i okolic, a wśród nich promieniały rozradowane twarze starosty powiatu kamieńskiego, Józefa Malca oraz gospodarza imprezy, Wójta Gminy Świerzno – Krzysztofa Atrasa. Mimo niepogody, wszyscy ci, którzy przyjechali na festyn, na pewno nie żałowali, bowiem dla każdego było wszystko to co miłe. Jak zwykle zresztą, bowiem Gmina Świerzno, kiedy organizuje jakąś imprezę, to musi ona wypalić na przysłowiowe „102”. I tak właśnie było tego dnia.

Obserwator

Świerznowskie powitanie lata 2017 na sto dwa! Reviewed by on . Od rana w minioną sobotę w Świerznie, wszyscy wyglądali w niebo licząc na to, że tego dnia pogoda będzie łaskawa, bowiem tu właśnie odbywać się miał festyn powi Od rana w minioną sobotę w Świerznie, wszyscy wyglądali w niebo licząc na to, że tego dnia pogoda będzie łaskawa, bowiem tu właśnie odbywać się miał festyn powi Rating: 0

Zostaw komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

scroll to top