czwartek, 1 grudzień 2022, 18:17

Strona główna » TWOJA GMINA » Gmina Kamień Pomorski » Interesujący koncert kamieńskiego festiwalu w międzynarodowej obsadzie

Interesujący koncert kamieńskiego festiwalu w międzynarodowej obsadzie

sobota, 01 lipca 2017, 09:23 Kategoria: Gmina Kamień Pomorski, kultura i sztuka

W piątek odbył się już trzeci koncert w ramach kamieńskiego 53. Międzynarodowy Festiwal Muzyki Organowej i Kameralnej. Piątkowa pogoda nie sprzyjała opalaniu na plażach, przeto wielu wczasowiczów i turystów zaplanowało przyjazd na katedralny koncert. I na pewno nie żałowali swej decyzji, bowiem artyści, w międzynarodowej obsadzie, zaprezentowali świetne utwory w bardzo dobrym wykonaniu. Za klawiaturą wiekowych organów (pochodzą z roku 1669) zasiadła pochodząca z Uljanowska, rosyjska 27 – letnia artystka, Anastasia Kovbyk, w której wykonaniu usłyszeliśmy utwory takich kompozytorów jak: Johann Sebastian Bach (Toccata E – dur), Zsolt Gárdonyi, Sofia Gubajdulina czy Robert Schumann (Etiuda).

Ta rosyjska artystka, choć jeszcze młoda wiekiem, ma już na swoim koncie kilka ciekawych nagród. Jak choćby, jest zwyciężczynią Międzynarodowego Rachmaninowa Konkursie dla Młodych Pianistów w Darmstadt czy laureatką pierwszej nagrody15. Międzynarodowego Konkursu Muzycznego Pietro Argento na fortepian w Gioia – del – Colle (Włochy). W 2014 roku zdobyła nagrodę specjalną Fundacji Hannover Sparda – Bank.

W części kameralnej wystąpił Wieniawski Kwartet, który założony został w 1998 roku. Tworzą go koncertmistrzowie Orkiestry Kameralnej „Amadeus” Polskiego Radia w Poznaniu. Artyści zaprezentowali m.in. utwór Kwartet smyczkowy op. 64 nr 5 „Skowronkowy” Josepha Haydna, fragment Kwartetu smyczkowego op. 96 „Amerykański” Antonina Dvořáka, jak również, kompozycję zatytułowaną II Kwartet smyczkowy op. 33 „Spiski” 68 – letniego Sławomira Czarneckiego. Całkiem udany był to koncert, bowiem i repertuar był dość bogaty. Nie mniej świetni wykonawcy, co w sumie sprawiło, że atmosfera koncertowa była naprawdę wyśmienita.

Obserwator

Interesujący koncert kamieńskiego festiwalu w międzynarodowej obsadzie Reviewed by on . W piątek odbył się już trzeci koncert w ramach kamieńskiego 53. Międzynarodowy Festiwal Muzyki Organowej i Kameralnej. Piątkowa pogoda nie sprzyjała opalaniu na W piątek odbył się już trzeci koncert w ramach kamieńskiego 53. Międzynarodowy Festiwal Muzyki Organowej i Kameralnej. Piątkowa pogoda nie sprzyjała opalaniu na Rating: 0

Zostaw komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

scroll to top