piątek, 2 grudzień 2022, 10:32

Strona główna » TWOJA GMINA » Gmina Kamień Pomorski » Odjazdowy Bibliotekarz

Odjazdowy Bibliotekarz

środa, 05 lipca 2017, 09:11 Kategoria: Gmina Kamień Pomorski, kultura i sztuka, turystyka

W sobotę, 1 lipca bibliotekarze z kamieńskiej Biblioteki , po raz trzeci zaprosili wszystkich miłośników książki i turystyki rowerowej na rajd  Odjazdowy Bibliotekarz. Chociaż pogoda nie do końca dopisała ,  grupka śmiałków wyruszyła rowerową kolumną w drogę. Oficjalnym kolorem akcji jest pomarańczowy, dlatego też uczestnicy dodali do swoich strojów pomarańczowe akcenty, a  rowery przystroili pomarańczowymi pomponami i chorągiewkami wykonanymi przez same bibliotekarki.

W tym roku celem wycieczki było Rozwarowo, gdzie mieści się firma państwa Smolczyńskich Dach-Reed, zajmująca się produkcją dachów z trzciny. Na miejscu mogliśmy obejrzeć maszyny służące do kolejnych etapów uprawy i zbioru trzciny, magazyny z  zebranymi wiązkami tej rośliny. Oprowadzający nas pracownik firmy bardzo ciekawie opowiadał o produkcji tych pięknych, ekologicznych pokryć dachowych.

Odwiedziliśmy także świetlicę w Rozwarowie, gdzie obejrzeliśmy wystawę prac pana Stanisława Motyki. Rajd zakończył piknik zorganizowany przy Bibliotece. Strudzeni rowerzyści  odpoczęli, częstując się smakołykami z grilla , wyśmienitymi ciastami oraz innymi specjałami przygotowanymi przez bibliotekarki. Bardzo serdecznie dziękujemy państwu Smolczyńskim za możliwość zwiedzenia ich firmy. Już dzisiaj zapraszamy na kolejny rajd za rok.

 

Odjazdowy Bibliotekarz Reviewed by on . W sobotę, 1 lipca bibliotekarze z kamieńskiej Biblioteki , po raz trzeci zaprosili wszystkich miłośników książki i turystyki rowerowej na rajd  Odjazdowy Biblio W sobotę, 1 lipca bibliotekarze z kamieńskiej Biblioteki , po raz trzeci zaprosili wszystkich miłośników książki i turystyki rowerowej na rajd  Odjazdowy Biblio Rating: 0

Zostaw komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

scroll to top