piątek, 2 grudzień 2022, 11:20

Strona główna » TWOJA GMINA » Gmina Kamień Pomorski » Palący problem – w Kamieniu Pomorskim sypiące się mury obronne, brak szaletów i mało parkingów…
Palący problem – w Kamieniu Pomorskim sypiące się mury obronne, brak szaletów i mało parkingów…

Palący problem – w Kamieniu Pomorskim sypiące się mury obronne, brak szaletów i mało parkingów…

środa, 05 lipca 2017, 15:10 Kategoria: Gmina Kamień Pomorski, społeczeństwo

Nie tak dano pisaliśmy o tym, że szczególnie mury obronne od północy (od Zalewu Kamieńskiego) w Kamieniu Pomorskim, potrzebują natychmiastowej naprawy. Ostatnia renowacja części tych murów ze środków własnych miasta oraz środków Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków miał miejsce co najmniej… 10 lat temu. Czas sobie więc przypomnieć to, że te mury, nadwątlone czasem i nieprzychylnymi warunkami atmosferycznymi, po prostu ulegają coraz bardziej niszczeniu i zwykłej erozji.

Jednym z przykładów takiego stanu rzeczy jest Brama Maślana, która naprawdę jest w fatalnej kondycji. Tym tematem mocno zajął się swego czasu niegdyś radny kamieńskiej RM, Artur Świeboda, który jak pamiętamy, wystosował do Ratusza stosowne wnioski. Jego zdaniem, które podzielamy, muszą się w najbliższym czasie znaleźć środki finansowe na kontynuację remontu murów, a już na pewno Bramy Maślanej. W przeciwnym razie, ewentualna trwająca dłuższa zwłoka, sprawi, że naprawa tychże (murów obronnych) będzie diametralnie bardziej kosztowna, a problem trzeba choćby etapowo tak jak miało to miejsce choćby dekadę temu, rozwiązać.

Zaniepokojeni mieszkańcy mówią, nie tylko mury obronne są w opłakanym stanie, które się po prostu sypią. „Jest jeszcze kilka newralgicznych punktów w Kamieniu Pomorskim i okolicach, jak choćby brak odpowiednich parkingów czy szaletów miejskich (o zgrozo).” – bo jak sugerują; i naszym zdaniem słusznie, zmotoryzowanych gości przybywa, zaś parkingów i szaletów niestety nie. Tych ostatnich oprócz tego z Lipowej „0”! „To problem palący, bo jak zauważamy, wielu kierowców kręci się po mieście i nie kiedy nie znajdą parkingu po prostu odjeżdżają. A to wielka szkoda dla nas wszystkich.” – mówią mieszkańcy Kamienia Pomorskiego. Jest i owszem, powstały nie tak dawno, parking nad zalewem, który w istocie nie cieszy się popularnością. Trudno zwietrzyć, dlaczego.

Są, i owszem, koncepcje na wybudowanie kolejnych nie małych parkingów w samym mieście, ale jak widać od pomysłu i samego zamiaru urzędników z Ratusza, i do realizacji, niestety jak się okazuje, długa i chyba wyboista droga. Może być tak, że i mury obronne nie doczekają w najbliższym czasie renowacji i parkingów nie przybędzie, i szaletów – też. Ale będzie to na pewno ze szkodą dla miasta, jego środowiska i samych jego gości, którym jak wytłumaczyć, żeby za pilną potrzebą poszukali sobie jakiejś… instytucji czy samego Ratusza?

Obserwator

Palący problem – w Kamieniu Pomorskim sypiące się mury obronne, brak szaletów i mało parkingów… Reviewed by on . Nie tak dano pisaliśmy o tym, że szczególnie mury obronne od północy (od Zalewu Kamieńskiego) w Kamieniu Pomorskim, potrzebują natychmiastowej naprawy. Ostatnia Nie tak dano pisaliśmy o tym, że szczególnie mury obronne od północy (od Zalewu Kamieńskiego) w Kamieniu Pomorskim, potrzebują natychmiastowej naprawy. Ostatnia Rating: 0

Zostaw komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

scroll to top