niedziela, 26 marzec 2023, 16:51

Strona główna » REGION » W miniony weekend zawodnicy KB Kamień Pomorski podziwiali piękno Karkonoszy z malowniczych tras biegowych

W miniony weekend zawodnicy KB Kamień Pomorski podziwiali piękno Karkonoszy z malowniczych tras biegowych

środa, 05 lipca 2017, 16:45 Kategoria: REGION, sport

W miniony weekend, ponad 1.200 osób, w tym spora reprezentacja złożona z siedmiu klubowiczów z Klubu Biegacza Kamień Pomorski, podziwiało piękno pasma Karkonoszy, podczas startu w biegu 9. PZU Maratonu Karkonoskiego. Biegacze wzięli udział w Wieczornym Biegu Kolacyjnym, Ultramaratonie i Półmaratonie, a najmłodsi rywalizowali w biegach krótkich.

Jeszcze w piątek (30 czerwca), ponad 200 osób rozruszało kości po podróży podczas Biegu Kolacyjnego zakończonego ogniskiem z kiełbaskami. W sobotę odbył się bieg na głównym dystansie Ultramaratonu na starcie którego, stanęło 461 osób, w tym trzech klubowiczów, którymi byli: Arkadiusz Borysiuk, Grzegorz Jamroziak oraz Tomasz Magalski.

Niestety zawodników na trasie nie rozpieszczała pogoda (padał deszcz i wiał porywisty wiatr, a na dużym odcinku trasy na grzbiecie Karkonoszy panowała mgła). Najszybciej na mecie zameldował się Maurycy Oleksiewicz z Łodzi z czasem 04:49:50, a wśród kobiet Maria Maj – Roksz z czasem 05:41:16. Wśród naszych klubowiczów najszybciej na mecie zameldował się Arkadiusz Borysiuk, który na pokonanie trasy potrzebował 06:30:52. Drugi z naszych biegaczy, Tomasz Magalski, jeszcze na 35 km zajmował 24 miejsce. Niestety Tomkowi tak spodobały się góry, że zamiast 52 km pokonał 62 km. Tym samy wydłużoną trasę pokonał w czasie 06:58:09. Jako trzeci biegacz KB Kamień Pomorski na mecie zameldował się Grzegorz Jamroziak, pokonując trasę w czasie 07:06:47.

W niedzielę od samego rana padał deszcz co nie odstraszyło 467 zawodników, w tym pięciu klubowiczów: Anna Sidorkiewicz, Katarzyna Ogrodowicz, Arkadiusz Borysiuk, Mirosław Firlik oraz Grzegorz Stępniak. Przed samym startem wypogodziło się i zawodnicy w słońcu ruszyli na trasę półmaratonu. Najszybszy okazał się Kamil Jastrzębski z czasem 01:32:31, a wśród kobiet Dominika Stelmach z czasem 01:42:33. Wśród klubowiczów najszybciej na mecie zameldował się Arkadiusz Borysiuk, który zajął 99 miejsce. Należy wspomnieć, iż dzień wcześniej Arek rywalizował na dwa razy dłuższym dystansie. Tym razem Arek na pokonanie trasy potrzebował 02:16;37.

Osiem minut później na mecie zameldował się Grzegorz Stępniak, tym samym zajmując 182 miejsce. Jako trzecia na mecie zameldowała się Ania Sidorkiewicz z czasem 02:36:44, zajmując 275 miejsce. Czwarty z naszych na mecie zameldował się Mirosław Firlik, który na pokonanie trasy potrzebował 02:53:36, zajmując 383 miejsce. Katarzyna Ogrodowicz, która od dłuższego czasu boryka się z urazem, wymagającą trasę pokonała w czasie 03:14:21, co pozwoliło jej zająć całkiem niezłe, 450 miejsce. Zatem, gratulujemy wszystkim naszym kamieńskim klubowiczom biegowym i życzymy im kolejnych sukcesów w następnych startach w kraju, a może i za granicą.

Info. wł./Obserwator

W miniony weekend zawodnicy KB Kamień Pomorski podziwiali piękno Karkonoszy z malowniczych tras biegowych Reviewed by on . W miniony weekend, ponad 1.200 osób, w tym spora reprezentacja złożona z siedmiu klubowiczów z Klubu Biegacza Kamień Pomorski, podziwiało piękno pasma Karkonosz W miniony weekend, ponad 1.200 osób, w tym spora reprezentacja złożona z siedmiu klubowiczów z Klubu Biegacza Kamień Pomorski, podziwiało piękno pasma Karkonosz Rating: 0

Zostaw komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

scroll to top