środa, 22 marzec 2023, 00:14

Strona główna » WYDARZENIA » kultura i sztuka » „Stawnianki” podbiły świętokrzyski Sędziszów
„Stawnianki” podbiły świętokrzyski Sędziszów

„Stawnianki” podbiły świętokrzyski Sędziszów

wtorek, 11 lipca 2017, 20:55 Kategoria: kultura i sztuka, REGION

Stowarzyszenie „Na Rzecz Rozwoju Oświaty, Kultury i Sportu Miasta i Gminy Sędziszów”, dało nam możliwość występów podczas spotkania integracyjno – aktywizującego, pod nazwą „Z muzyką ludową przez pokolenia – Festiwal Ludowy Sędziszów 2017” (woj. Świętokrzyskie, powiat jędrzejowski). Impreza odbywała się w ramach Dni Sędziszowa.

Przyjęto nas bardzo serdecznie, a Pan Burmistrz – Wacław Szarek, zadbał osobiście o nasze potrzeby i kilkakrotnie ze sceny mówiono o zespole z Kamienia Pomorskiego. To było bardzo miłe.

Nasza podróż miała na celu odwiedzenie miejsc z których pochodzą przodkowie niektórych członków naszego zespołu. Poczucia atmosfery festiwalu z rdzennymi kapelami i zespołami, które od pokoleń grają muzykę ludową I tu muszę stwierdzić, że kamieńska poleczka wcale nie jest gorsza.

Udział w tym festiwalu nie był poddawany ocenie, ale wszystkie zespoły otrzymały gratyfikację pieniężną. Miałam również przyjemność być przewodniczącą Komisji oceniającej stoiska tamtejszych Kół Gospodyń. Przebywaliśmy na ziemi sędziszowskiej cztery dni, które na długo pozostaną w naszej pamięci. Dziękujemy Kamieńskiemu Domu Kultury za użyczenie samochodu, Starostwu Powiatowemu za dofinansowanie na paliwo. Na pokrycie kosztów wyjazdu przeznaczyliśmy nagrodę pieniężną, którą zdobyliśmy w roku ubiegłym w Świeradowie Zdroju.

Pozdrawiamy miłośników folkloru i zapraszamy na kamieński festiwal ludowy, który odbędzie się 29 – 30 lipca 2017 r.

Lidia Dziobak

„Stawnianki” podbiły świętokrzyski Sędziszów Reviewed by on . Stowarzyszenie „Na Rzecz Rozwoju Oświaty, Kultury i Sportu Miasta i Gminy Sędziszów”, dało nam możliwość występów podczas spotkania integracyjno – aktywizująceg Stowarzyszenie „Na Rzecz Rozwoju Oświaty, Kultury i Sportu Miasta i Gminy Sędziszów”, dało nam możliwość występów podczas spotkania integracyjno – aktywizująceg Rating: 0

Zostaw komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

scroll to top