piątek, 2 grudzień 2022, 10:04

Strona główna » TWOJA GMINA » Gmina Kamień Pomorski » Lipcowa Karawana Kultury w Kamieniu Pomorskim
Lipcowa Karawana Kultury w Kamieniu Pomorskim

Lipcowa Karawana Kultury w Kamieniu Pomorskim

czwartek, 13 lipca 2017, 19:45 Kategoria: Gmina Kamień Pomorski, kultura i sztuka

Już niedługo Karawana Kultury zawita do Kamienia Pomorskiego. 22 lipca otwarte dla publiczności przesłuchania konkursowe odbędą się w Kamieńskim Domu Kultury. Uczestnicy w różnym wieku z Polski, Czech, Białorusi i Rosji przedstawią rozmaity repertuar w nominacjach wokal i muzyka instrumentalna. Po części konkursowej uczestnicy wezmą udział w warsztatach bębniarskich, które poprowadzi Tomasz Kubik (aktor, muzyk, instruktor Wolińskiej Orkiestry Bębniarskiej). Tradycyjnie organizatorzy dużo uwagi poświęcają części edukacyjnej. Dzięki współpracy między instytucjami podczas zwiedzania miasta uczestnicy będą mogli zapoznać się z bezcennymi zabytkami sztuki pomorskiej i wystawami w Muzeum Historii Ziemi Kamieńskiej oraz bliżej zobaczyć zabytkowe barokowe organy w Katedrze św. Jana Chrzciciela, poznać ich historię.

Tego dnia wieczorem o godz. 18:00 na Marinie Kamieńskiej na mieszkańców i gości miasta czekać będzie koncert uczestników Karawany Kultury. W programie: instrumentaliści (kwartet klarnecistów, białoruskie cymbały, skrzypce) i wokaliści estradowi. Lipcowa edycja Karawany Kultury ma nazwę „East-West of Culture Caravan”, łączy wschód i zachód, działa na rzecz integracji europejskiej, rozwijania kontaktów między społeczeństwami, także w zakresie wymiany doświadczeń oraz rozwijania dialogu międzykulturowego. Sprzyja to rozwojowi świadomości narodowej, obywatelskiej i kulturowej. Wydarzenia są objęte patronatem honorowym Burmistrza Kamienia Pomorskiego. Organizatorzy: Kamieński Dom Kultury i Fundacja Benefis z Wolina.

Irina Lebedinskaya

koordynator festiwalu

Lipcowa Karawana Kultury w Kamieniu Pomorskim Reviewed by on . Już niedługo Karawana Kultury zawita do Kamienia Pomorskiego. 22 lipca otwarte dla publiczności przesłuchania konkursowe odbędą się w Kamieńskim Domu Kultury. U Już niedługo Karawana Kultury zawita do Kamienia Pomorskiego. 22 lipca otwarte dla publiczności przesłuchania konkursowe odbędą się w Kamieńskim Domu Kultury. U Rating: 0

Zostaw komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

scroll to top