piątek, 2 grudzień 2022, 10:45

Strona główna » TWOJA GMINA » Gmina Dziwnów » Nie parking, lecz to chodnik jest
Nie parking, lecz to chodnik jest

Nie parking, lecz to chodnik jest

czwartek, 13 lipca 2017, 21:55 Kategoria: Gmina Dziwnów, społeczeństwo

Lato w pełni trwa w najlepsze. Jakie je mamy? Sami widzimy za oknami. Niektórzy optymiści powiadają z przekąsem, że drzewiej gorzej bywało. Multum wczasowiczów i turystów, choć jak mówią właściciele ośrodków, pensjonatów czy licznych również punktów gastronomicznych, jak na razie szału nie ma w tym roku. Ale z przybyciem tysięcy gości przytoczyły się tysiące ich wożących aut. Jakoś je trzeba gdzieś zaparkować. I podobnie jak w latach ubiegłych, wielu zamartwia się pytaniem – gdzie i jak je zaparkować? No właśnie, bowiem z tym niejednokrotnie jest problem, który z roku na rok zawirowuje głowy włodarzy kolejnych nadmorskich miejscowości (czytaj gmin). Wracając  do tego tematu, zwracamy uwagę na parking przy ul. A. Mickiewicza w Dziwnowie, położonego nieopodal ronda. Tutaj jak widać, projektanci się jakoś do końca nie sprawdzili i się nie wysilili, bowiem wyszło im, że parking to raczej jest dla jakby malutkich samochodów lub motocykli, a nie bardziej realistycznym i bezproblemowym jest.

Wystarczy się przyjrzeć temu miejscu i stwierdzić, że kiedy stoi rządek aut na parkingu (bo tak jest teraz o niemal każdej porze), przede wszystkim matki wiozące w wózka dziecię, czy idące pary osób, mają problem ze swobodnym przejechaniem czy przejściem wąziutkim chodnikiem. Ratują się tym, że zjeżdżają z niego, czy też schodzą na trawnik., bo po prostu przejechać i przejść się swobodnie nie da. Wysunięte przody aut skutecznie zwężają chodnik do maksa. Co gorsza. Jeśli zaparkuje tutaj jakaś wypasiona bryka, to przód zajmuje dobrą połowę chodnika, a tył wystaje nawet sporo na jezdnię, przez co ruch pojazdów na ulicy staje się skutecznie ograniczony.

Tak czy siak, chodnik taki sobie jest i tyle. Pisaliśmy o tym miejscu jeszcze w poprzednim sezonie, zwracając uwagę na ten spory mankament. Cóż, może urzędnikom wydaje się, że to żaden problem, a wczasowicze czy turyści, niech sobie z tym jakoś radzą. I tyle chyba w tej kwestii można by powiedzieć. Może kiedyś ten mini – parking doczeka skutecznego poprawienia. Kto wie? Poszerzyć go czy znaleźć jakiś inny sposób było trzeba, bo ludziska chodzą tędy i po prostu popsioczą pod nosami. To chyba nie najlepszy wizerunek tego nadmorskiego kurortu, który niektórym… nie przeszkadza.

Obserwator

Nie parking, lecz to chodnik jest Reviewed by on . Lato w pełni trwa w najlepsze. Jakie je mamy? Sami widzimy za oknami. Niektórzy optymiści powiadają z przekąsem, że drzewiej gorzej bywało. Multum wczasowiczów Lato w pełni trwa w najlepsze. Jakie je mamy? Sami widzimy za oknami. Niektórzy optymiści powiadają z przekąsem, że drzewiej gorzej bywało. Multum wczasowiczów Rating: 0

Zostaw komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

scroll to top