niedziela, 26 marzec 2023, 17:08

Strona główna » WYDARZENIA » kronika zdarzeń » Wyroby stalowe z tytoniową domieszką
Wyroby stalowe z tytoniową domieszką

Wyroby stalowe z tytoniową domieszką

czwartek, 13 lipca 2017, 19:16 Kategoria: kronika zdarzeń, REGION, społeczeństwo

340 kg tytoniu do palenia bez znaków akcyzy ujawnili funkcjonariusze Zachodniopomorskiego Urzędu Celno-Skarbowego w Szczecinie.

W trakcie wykonywania kontroli na drodze dojazdowej do Terminala Promów Morskich w Świnoujściu funkcjonariusze zachodniopomorskiej Służby Celno-Skarbowej wytypowali do kontroli zestaw ciężarowy, na którym załadowany był towar przeznaczony dla odbiorcy w Szwecji. Według dokumentów przedstawionych przez kierowcę, na pojazd załadowane zostały wyroby stalowe. Wstępne oględziny przeprowadzone przez funkcjonariuszy wzbudziły podejrzenie, że na jednej z 14 palet może znajdować się towar znacznie odbiegający rodzajem od pozostałych.

Szczegółowa rewizja potwierdziła spostrzeżenia funkcjonariuszy, a ujawnionym towarem okazał się być 340 kilogramów tytoniu do palenia bez znaków akcyzy. Towar zatrzymano do dalszego postępowania, a sporządzoną dokumentację przekazano do Działu Dochodzeniowo-Śledczego Zachodniopomorskiego Urzędu Celno-Skarbowego w Szczecinie. Wartość zatrzymanego towaru, to ponad 231 tys. zł. Warto w tym miejscu podkreślić, że czynem swym kierowca naraził skarb państwa na stratę ponad 341 tys. zł w wyniku niezapłaconej akcyzy i podatku VAT.

Małgorzata Brzoza

Rzecznik prasowy

Izby Administracji Skarbowej

w Szczecinie

Wyroby stalowe z tytoniową domieszką Reviewed by on . 340 kg tytoniu do palenia bez znaków akcyzy ujawnili funkcjonariusze Zachodniopomorskiego Urzędu Celno-Skarbowego w Szczecinie. W trakcie wykonywania kontroli n 340 kg tytoniu do palenia bez znaków akcyzy ujawnili funkcjonariusze Zachodniopomorskiego Urzędu Celno-Skarbowego w Szczecinie. W trakcie wykonywania kontroli n Rating: 0

Zostaw komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

scroll to top