czwartek, 1 grudzień 2022, 17:58

Strona główna » TWOJA GMINA » Gmina Kamień Pomorski » Kolejny mistrz parkowania
Kolejny mistrz parkowania

Kolejny mistrz parkowania

środa, 19 lipca 2017, 11:45 Kategoria: Gmina Kamień Pomorski, społeczeństwo

Kultura na jezdni, a co za tym idzie, jazda zgodnie z przepisami, czy też zwykłe wydawać by się mogło – parkowanie, wielu nastręcza problemy. Ściganie się w terenie zabudowanym, jazda na maksa, przekraczanie linii ciągłe… . Takie kwiatki niestety zdarzają się na naszych drogach. I to codziennie. Przykre, ale jak najbardziej jest to prawdziwe. I takie drogowe realia niestety wielu z nas bardzo smucą. Jednym z mankamentów nie tylko polskich kierowców, jest parkowanie. I co ciekawe. W Polsce, w tym procederze przodują kierowcy z autami na niemieckich rejestracjach! Często zdarza się, że widząc auto z daleka, zaparkowane byle jak, niechlujnie i nie logicznie. I kiedy podejdziemy bliżej, to widzimy autko naszych zagranicznych sąsiadów . Tak doprawdy zdarza się nader często.

Nie tylko nasz portal wyłapuje takie „kwiatki”. A oto kolejny przykład. Miejsce koło Baszty Wolińskiej w Kamieniu Pomorskim. Przyblokowy chodnik, całkiem nowy zresztą. Niby przejście dla pieszych, którzy w tym przypadku mieliby ogromne problemy przejść między blokiem mieszkalnym, a skutecznie tarasującym przejście samochodem. Kierowca owego, nic nie ma sobie z racji wspomnianego chodnika. Zaparkował sobie jak chciał, bo i pewnie – nie zastanawiając się zbytnio, widocznie tak chciał. A gdzie kultura na jezdni? Gdzie zdrowa logika i rozsądek? Niechby ten właśnie kierowca stał się w tej jednej chwili pieszym. Na pewno posypały by się słowa niecenzuralne z jego strony i wściekłość ogarnęłaby go niesamowita pewnie. Kulturalne i przepisowe parkowanie nie wszystkim jednak jak widać, weszła w krew. A ty – pieszy? Cóż, musisz sobie jakoś radzić, bo niektórym kierowcom wydaje się, że to oni są panami szos i dróg. A przecież i piesi i kierujący mają takie same prawa, których egzekwowanie pozwoliłoby na to, że w Polsce nie było by drogowej partyzantki, wariatów szybkości, a co za tym idzie, tak ogromnej liczby w roku wypadków. W czym niestety w Europie przodujemy.

Obserwator

Kolejny mistrz parkowania Reviewed by on . Kultura na jezdni, a co za tym idzie, jazda zgodnie z przepisami, czy też zwykłe wydawać by się mogło – parkowanie, wielu nastręcza problemy. Ściganie się w ter Kultura na jezdni, a co za tym idzie, jazda zgodnie z przepisami, czy też zwykłe wydawać by się mogło – parkowanie, wielu nastręcza problemy. Ściganie się w ter Rating: 0

Zostaw komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

scroll to top