piątek, 2 grudzień 2022, 11:17

Strona główna » TWOJA GMINA » Gmina Kamień Pomorski » Przycmentarny (niepisany) komis samochodowy rozkwitł na dobre
Przycmentarny (niepisany) komis samochodowy rozkwitł na dobre

Przycmentarny (niepisany) komis samochodowy rozkwitł na dobre

środa, 19 lipca 2017, 22:50 Kategoria: Gmina Kamień Pomorski, społeczeństwo

Kamieński cmentarz komunalny, a tuż obok; wojenny, nie należą do małych. Z racji tego miejsca parkingowe są tutaj niezbędne. Ale czy są? Owszem jest jedno, takie nie pisane. Przed bramą cmentarza wojennego. I pal licho, że jest tam mało miejsca. Ale już fataliza następuje, kiedy jakiś „duraczny” kierowca zaparkuje swojego motoryzacyjnego rumaka, tak nijak, od niechcenia (a najlepiej wzdłuż chodnika), tarasując przy tym skutecznie inne miejsca do zaparkowania. I wtedy dla innych aut pozostaje doprawdy niewiele. Swego czasu władze miasta wybudowały całkiem okazały parking naprzeciwko wejścia na cmentarz wojenny (wtedy kiedy ul. Szczecińska była w remoncie.). Niby jest, a nie jest, bo w niemal całej jego rozciągłości stoją tutaj auta z informacyjnymi kartkami na szybach, o tym, że są one do… sprzedaży. I co ciekawe. Ten niepisany komis trwa tutaj już od dłuższego czasu.

Przykład. Kiedy przyjeżdża na cmentarz większa liczba ludzi, wówczas nie mają oni miejsca na zaparkowanie swoich aut. I co? Pozostaje parking pobliskiego marketu, bo ten duży jest zajęty jako „komis”. Ale ten z kolei jest marketu własnością. I tak na dobrą sprawę, gdyby patrzeć logicznie, powinny w tym miejscu parkować tylko i wyłącznie auta jego klientów. A jest jak zwykle, po hebrajsku czy może po partyzancku. Proceder dzikiego komisu samochodowego trwa w najlepsze. I jak długo jeszcze? Niech w Ratuszu pomyślą jak rozwiązać ten problem, bo nie naszym zadaniem jest wyręczać w tej kwestii innych, choć sam pomysł rozwiązania tegoż, tak alternatywnie, jak najbardziej mamy.

Obserwator

Przycmentarny (niepisany) komis samochodowy rozkwitł na dobre Reviewed by on . Kamieński cmentarz komunalny, a tuż obok; wojenny, nie należą do małych. Z racji tego miejsca parkingowe są tutaj niezbędne. Ale czy są? Owszem jest jedno, taki Kamieński cmentarz komunalny, a tuż obok; wojenny, nie należą do małych. Z racji tego miejsca parkingowe są tutaj niezbędne. Ale czy są? Owszem jest jedno, taki Rating: 0

Zostaw komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

scroll to top