piątek, 2 grudzień 2022, 09:36

Strona główna » TWOJA GMINA » Gmina Kamień Pomorski » Pierwszy i wygrany sparing kamieńskiego „Gryfa”

Pierwszy i wygrany sparing kamieńskiego „Gryfa”

piątek, 21 lipca 2017, 21:11 Kategoria: Gmina Kamień Pomorski, sport

Kilka dni temu piłkarze kamieńskiego IV – ligowego „Gryfa” rozpoczęli fazę przygotowawczą do nowego sezonu. Zmian w tym czasie nastąpiło kilka. Także tych znaczących. Z funkcji prezesa klubu zrezygnował w ubiegłym tygodniu Daniel Klamborowski (był nim wraz z Zarządem od połowy grudnia 2015 r.), a co za tym idzie, odwołany został cały Zarząd. W przyszłym tygodniu (26.07.) odbędzie się klubowe zebrani i zapewne wtedy poznamy nowy.

Na pewno w zespole nie zobaczymy już obsadzonego dotąd z konieczności na lewej flance defensywy, Dawida Sandzewicza, który przeszedł do „Iskry” Golczewo, który obejmuje tam rolę trenera. Nie będzie też całkiem poprawnie spisującego się w minionym sezonie pomocnika, Radosława Misztala. A to za sprawą podjęcia przez niego nauki w stolicy. Odszedł też trener Z. Piątkowski, w którego miejsce od minionego poniedziałku mamy Szymona Smerdela, dotychczas grającego trenera w… golczewskiej „Iskrze”, który między innymi świętował z tym zespołem awans do Wojewódzkiej Klasy Okręgowej przed dwoma laty. Będzie tutaj również wspomagał zespół na boisku. Jego asystentem został Paweł Pawlaczyk, który ostatnie dwa sezony terminował u trenera Romana Ozgi w „Vinecie” Wolin. I miejmy nadzieję, że temu duetowi trenerskiemu uda się zmontować dobry i wartościowy zespół, którego nie będziemy musieli się wstydzić w nadchodzącym sezonie.

W zasadzie trzon naszego zespołu jest zdrów, choć kilku zawodników narzeka jeszcze na pewne, na szczęście nie duże urazy (jak dla przykładu ból pleców Kacpra Wittbrodta), których nie powinno już być z nastaniem pierwszego spotkania (derby u siebie z „Vinetą” Wolin) 12 sierpnia. W minioną właśnie środę wieczorem, gryfici rozegrali swój pierwszy z kilku zaplanowanych meczów kontrolnych, a ich przeciwnikiem był „Wicher” Brojce, który wraz z „Flotą” Świnoujście awansował w minionym sezonie z klasy okręgowej do wojewódzkiej. Pierwszy mecz nie mógł być ciekawym widowiskiem. Bo po prostu nie mógł. Na to złożyło się kilka czynników. A poza tym jest to czas i miejsce na przetestowanie różnych wariantów gry. Także z nowymi piłkarzami.

Poza tym, po pierwsze: jest trwające jeszcze roztrenowanie piłkarzy, a poza tym Sz. Smerdel wraz z kierownictwem zespołu w tym właśnie treningu, testował trzech piłkarzy. Potencjalne nabytki na nowy sezon. Byli to napastnik z „Wybrzeża Rewalskiego” Rewal oraz dwaj zawodnicy niepewnego jeszcze gry w IV lidze „Jezioraka” Szczecin – Załom. Niepewnego, bo w kasie klubowej braki kasy w dużej mierze mogą sprawić, że zespół nie przystąpi do rozgrywek. Jego być albo nie być rozstrzygnie się jeszcze w tym tygodniu. Mecz jak to mecz kontrolny. Na rozgrzanym letnim słońcem nie łatwo się wszystkim grało, choć było to już po godzinie19:00. Od początku meczu przewagę w polu miał nasz zespół, który jednak nie ustrzegł się błędów, szczególnie w defensywie. Po jednym z nich arbiter zarządził rzut karny dla „Wichra”. Strzał w prawy róg naszej bramki pewnie obronił nasz folkiper, Filip Daroszewski.

Pierwszy gol padł w 20 minucie, którego zdobył żywy na boisku, Robert Żywulski. Choć przewaga gryfitów nie podlegała dyskusji to kolejnych bramek w pierwszej odsłonie już nie ujrzeliśmy. Ale taka padła w 47 minucie po świetnym rajdzie lewą stroną Kamila Kacperka, który pewnie umieścił piłkę w długim rogu bramki gości. Potem jeszcze gola strzelił R. Żywulski oraz stoper, Damian Karczmarski, który trafił z rzutu karnego. Pewna wygrana 4:0, i co ważne, nasi choć grali w eksperymentalnym składzie, widać mieli ochotę do gry. W meczu „Gryf” testował trzech nowych zawodników, którzy potencjalnie mogą zostać zawodnikami naszego klubu. Ci zawodnicy zagrali na całkiem dobrym poziomie.

Następny sparing już w tę sobotę. „Gryf” pojedzie do Świnoujścia, gdzie o godzinie 16:00 zmierzy się z coraz mocniejszą i pnącą się wyżej „Flotą”. By się dobrze przygotować do sezonu, nie wystarczą same niekiedy piekielnie wyczerpujące treningi. Ważne jest również, by sparing partnerzy byli z tej wyższej półki. Stanąć naprzeciwko dobremu zespołowi i pokazanie swoje Ja, to dobre przetarcie na późniejszą grę o punkty. „Gryf” jak na początek właśnie takich sobie wybrał. I miejmy nadzieję, że z pożytkiem dla całego zespołu.

Obserwator

Pierwszy i wygrany sparing kamieńskiego „Gryfa” Reviewed by on . Kilka dni temu piłkarze kamieńskiego IV – ligowego „Gryfa” rozpoczęli fazę przygotowawczą do nowego sezonu. Zmian w tym czasie nastąpiło kilka. Także tych znacz Kilka dni temu piłkarze kamieńskiego IV – ligowego „Gryfa” rozpoczęli fazę przygotowawczą do nowego sezonu. Zmian w tym czasie nastąpiło kilka. Także tych znacz Rating: 0

Zostaw komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

scroll to top