piątek, 2 grudzień 2022, 10:48

Strona główna » TWOJA GMINA » Gmina Kamień Pomorski » Mur przy pomniku czeka na odnowienie
Mur przy pomniku czeka na odnowienie

Mur przy pomniku czeka na odnowienie

środa, 26 lipca 2017, 13:12 Kategoria: Gmina Kamień Pomorski, społeczeństwo

Plac 5 Marca. Centrum miasta, choć tak prawdę powiedziawszy, trudno powiedzieć gdzie on jest w Kamieniu Pomorskim. No i przy pomnikowy mur, który błaga o litość. Codziennie zamkniętą ul. A. Mickiewicza przechodzą setki ludzi, w tym turyści, wczasowicze czy kuracjusze z miejscowego „Uzdrowiska”, którzy, w słoneczne dni zamieniają sobie plac w miejsce do opalania. Ale to już inna kwestia, którą swego czasu podnosiliśmy.

Tuż przy pomniku ku chwale tych, którzy walczyli za naszą wolność w II wojnie światowej, stoi okazały mur, który wymaga odnowienia i naprawy. Odpadający tynk i kruszące się cegły, liczne wyżłobienia i dziury, nie są nazbyt dobrym wizerunkiem tego jakby nie było, zacnego miejsca. Kilka lat temu (trzy czy może cztery) podnosiliśmy temat zdewastowanych schodów prowadzących do tegoż pomnika. I pomogło. Można było swobodnie je odremontować i dziś jeszcze są całkiem w niezłym stanie. Gorzej ma się sprawa muru, który tak naprawdę, wygląda szpetnie, by nie powiedzieć, fatalnie. Taki wizerunek, jak dla miasta mieniącego się turystycznym, przyjaznym dla wszystkich gości, naprawdę nie przystoi.

Zapewne trochę zaprawy, nieco cegieł, a do tego fachowiec – murarz,  wystarczyłyby, by to miejsce ponownie świeciło ładem, nieskazitelnością i oczywiście przyciągało oko dosłownie wszystkich. Należałoby to uczynić choćby też na wzgląd za tych co za nas walczyli.

Obserwator

Mur przy pomniku czeka na odnowienie Reviewed by on . Plac 5 Marca. Centrum miasta, choć tak prawdę powiedziawszy, trudno powiedzieć gdzie on jest w Kamieniu Pomorskim. No i przy pomnikowy mur, który błaga o litość Plac 5 Marca. Centrum miasta, choć tak prawdę powiedziawszy, trudno powiedzieć gdzie on jest w Kamieniu Pomorskim. No i przy pomnikowy mur, który błaga o litość Rating: 0

Zostaw komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

scroll to top