piątek, 2 grudzień 2022, 11:09

Strona główna » WYDARZENIA » kronika zdarzeń » Walka z nielegalnym hazardem trwa
Walka z nielegalnym hazardem trwa

Walka z nielegalnym hazardem trwa

środa, 26 lipca 2017, 10:05 Kategoria: kronika zdarzeń, społeczeństwo

Kolejne nielegalne automaty do gier ujawnione w Świnoujściu i w Gryficach. To wspólne działania funkcjonariuszy Zachodniopomorskiego Urzędu Celno-Skarbowego z policjantami w Świnoujściu i Gryficach.

To nie był „happy day” w salonie gier w Świnoujściu. 21 lipca funkcjonariusze Krajowej Administracji Skarbowej i Komendy Miejskiej Policji w Świnoujściu przeprowadzili działania zwalczające nielegalny hazard. W trakcie kontroli przeprowadzonej w lokalu zlokalizowanym w centrum miasta ujawniono 3 nielegalne automaty do gier. Z kolei 18 lipca podczas kontroli lokalu w Gryficach zabezpieczono 6 automatów do gier oraz  740 zł gotówki na wypłaty wygranych. Działania zrealizowano wspólnie z policjantami z Komendy Powiatowej Policji w Gryficach.

Przypominamy, że zgodnie z nowelizacją ustawy hazardowej, która weszła w życie 1 kwietnia 2017 r., podmioty prywatne nie mają możliwości urządzania gier na automatach poza kasynami gier. Wprowadzone przez ustawodawcę zmiany regulujące rynek hazardowy mają przede wszystkim zapewnić ochronę osobom, które korzystają z niego oraz ograniczyć szarą strefę w tym segmencie. Uzdrowienie sytuacji spowoduje też rozwój konkurencji między legalnymi przedsiębiorstwami na rynku hazardowym. Podkreślić należy bardzo dobrą współpracę obydwu służb. Wspólne działania funkcjonariuszy KAS i Policji w znaczący sposób podnoszą efektywność prowadzonych kontroli i przyczyniają się do eliminowania nielegalnych punktów urządzania gier hazardowych.

Małgorzata Brzoza

Rzecznik prasowy

Izby Administracji Skarbowej

w Szczecinie

Walka z nielegalnym hazardem trwa Reviewed by on . Kolejne nielegalne automaty do gier ujawnione w Świnoujściu i w Gryficach. To wspólne działania funkcjonariuszy Zachodniopomorskiego Urzędu Celno-Skarbowego z p Kolejne nielegalne automaty do gier ujawnione w Świnoujściu i w Gryficach. To wspólne działania funkcjonariuszy Zachodniopomorskiego Urzędu Celno-Skarbowego z p Rating: 0

Zostaw komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

scroll to top