piątek, 2 grudzień 2022, 10:07

Strona główna » WYDARZENIA » kronika zdarzeń » Hazardowa ruletka z nielegalnymi automatami
Hazardowa ruletka z nielegalnymi automatami

Hazardowa ruletka z nielegalnymi automatami

sobota, 29 lipca 2017, 20:25 Kategoria: kronika zdarzeń, REGION, społeczeństwo

Prezes firmy wstawiającej nielegalne automaty do gry do różnych punktów woj. zachodniopomorskiego nabrał nawyków hazardzisty i nie wiedział kiedy powiedzieć stop. Stop powiedzieli za to funkcjonariusze Zachodniopomorskiego Urzędu Celno-Skarbowego wspólnie z funkcjonariuszami Policji dokonując kilku kontroli.

Od 25 do 27 lipca funkcjonariusze celno-skarbowi wspólnie z funkcjonariuszami policji w Koszalinie, Białogardzie i Sławnie dokonali 7 kontroli w różnych miejscach powiatów koszalińskiego, białogardzkiego i sławieńskiego. Automaty lokowane były w większości w małych wioskach oddalonych od głównych szlaków komunikacyjnych. Poza tym skontrolowano punkty w Karlinie i Darłowie. W trakcie tych realizacji zatrzymano 15 nielegalnie działających automatów typu CSANI.

Zatrzymano mężczyznę urządzającego ten nielegalny proceder. Zatrzymany miał przy sobie gotówkę w wysokości ok. 50.000 zł. Postawiono mu zarzut popełnienia przestępstwa z art.107 kodeksu karnego-skarbowego (Przestępstwa skarbowe i wykroczenia skarbowe przeciwko organizacji gier hazardowych za które grozi kara grzywny do 720 stawek dziennych albo kara pozbawienia wolności do lat 3, albo obie kary łącznie).

Spółka wstawiająca nielegalne automaty nie ma żadnej zgody na prowadzenie tego typu działalności. Prezesowi spółki postawiono zarzut popełnienia przestępstwa z art. 107 kodeksu karnego-skarbowego. Postępowanie jest efektem 21 kontroli prowadzonych od listopada ub. roku, w wyniku których zatrzymano 55 nielegalnie działających automatów. Pierwsze przeszukanie w lipcu, podczas którego doszło do zatrzymania mężczyzny zrealizowano wspólnie z policjantami z Wydziału Przestępczości Gospodarczej Komendy Powiatowej Policji w Sławnie. Pozostałe przy współpracy policjantów z Białogardu i Koszalina.

Małgorzata Brzoza

Rzecznik prasowy

Izby Administracji Skarbowej

w Szczecinie

Hazardowa ruletka z nielegalnymi automatami Reviewed by on . Prezes firmy wstawiającej nielegalne automaty do gry do różnych punktów woj. zachodniopomorskiego nabrał nawyków hazardzisty i nie wiedział kiedy powiedzieć sto Prezes firmy wstawiającej nielegalne automaty do gry do różnych punktów woj. zachodniopomorskiego nabrał nawyków hazardzisty i nie wiedział kiedy powiedzieć sto Rating: 0

Zostaw komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

scroll to top