czwartek, 30 listopad 2023, 08:23

Strona główna » TWOJA GMINA » Gmina Kamień Pomorski » Zaproszenie na spotkanie autorskie
Zaproszenie na spotkanie autorskie

Zaproszenie na spotkanie autorskie

piątek, 04 sierpnia 2017, 07:47 Kategoria: Gmina Kamień Pomorski, historia

Muzeum Historii Ziemi Kamieńskiej serdecznie zaprasza na spotkanie autorskie z mgr. Piotrem Piętkowskim, historykiem – mediewistą, archeologiem, doktorantem w Zakładzie Historii Polski i Powszechnej do XV w. Instytutu Historycznego Uniwersytetu Wrocławskiego, który zaprezentuje swą najnowszą książkę zatytułowaną „Rzeki pomorskie w świetle źródeł historycznych i archeologicznych do końca XII wieku” wydanej nakładem wrocławskiego wydawnictwa „Chronicon”. Spotkanie odbędzie się w tę sobotę, 5 bm., o godzinie 17.30 w siedzibie naszego Muzeum, przy ulicy Adama Mickiewicza 34, na tzw. Kwartale Dominikańskim.
Piotr Piętkowski zajmuje się historią Kościoła Katolickiego na Pomorzu Zachodnim. Przygotowuje obecnie dysertację doktorską poświęconą biskupstwu kamieńskiemu. Jest również autorem, wydanej dwa lata temu, książki „Biskupstwo pomorskie jako początek biskupstwa kamieńskiego”, którą zaprezentował w naszym Muzeum w grudniu 2015 roku.

(MHZK)

Zaproszenie na spotkanie autorskie Reviewed by on . Muzeum Historii Ziemi Kamieńskiej serdecznie zaprasza na spotkanie autorskie z mgr. Piotrem Piętkowskim, historykiem - mediewistą, archeologiem, doktorantem w Z Muzeum Historii Ziemi Kamieńskiej serdecznie zaprasza na spotkanie autorskie z mgr. Piotrem Piętkowskim, historykiem - mediewistą, archeologiem, doktorantem w Z Rating: 0

Zostaw komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

scroll to top