piątek, 1 grudzień 2023, 01:03

Strona główna » TWOJA GMINA » Gmina Kamień Pomorski » Przy zabytkach uliczkami tam biegacze podążali…
Przy zabytkach uliczkami tam biegacze podążali…

Przy zabytkach uliczkami tam biegacze podążali…

niedziela, 06 sierpnia 2017, 16:06 Kategoria: Gmina Kamień Pomorski, REGION, sport

Kamieński II Bieg Szlakiem Zabytków zgromadził na starcie ponad 229 zawodniczek i zawodników z wielu regionów Polski. Najmłodszy miał niespełna 20 lat, a najstarszy, pan Henryk z Marianowa, ma skończone 77. wiosen! Zawodnicy przyjechali z tak odległych miejscowości jak: Rzeszów, Łódź, Wrocław, Kostrzyn n/Odrą, Gorzów, Złotoryja, Bełchatów czy Kraków, Sosnowiec, Brzeg, Żory i Kamienna Góra. Duża grupa pochodziła z naszego województwa. I oczywiście, z naszego powiatu.

10 – kilometrowa trasa była urozmaicona i niezbyt trudna do pokonania, a pogoda do biegu wręcz wymarzona, bowiem było co prawda pochmurno, ale też i niezbyt gorąco. Idealna do biegu, w przeciwieństwie do tej sprzed roku, kiedy podczas biegu lało niemiłosiernie. Na uwagę zasługuje start w biegu burmistrza Kamienia Pomorskiego, S. Kuryłło, który po minięciu mety, bardzo zmęczony podkreślił, że kiedy się nie biegało ponad 15. lat, to i pokonanie takiego dystansu nastręczało mu sporą trudność. „Ale najważniejszym jest relaks i to że bieg ukończyłem. Dla mnie nie najważniejsze było zajęte miejsce, ale bieganie z innymi, którzy dziś się tutaj pojawili z całej Polski. To wspaniałe uczucie.” – podkreślił burmistrz. Gwoli ścisłości, pan burmistrz zajął w tym biegu miejsce 165. A w swej kategorii – 39. Jego czas to 0:53:54.

Bieg zdominował drugi raz z rzędu na tej imprezie, siedemnastoletni Piotr Bakan z Goleniowa. W kategorii OPEN kobiet wygrała szczecinianka, Katarzyna Szymańska, która przed trzema tygodniami również zwyciężyła, a było to w kamieńskim Biegu Trzech Mostów. Większość z biegających traktowała ten bieg czysto relaksacyjnie, walcząc przede wszystkim ze swoimi słabościami, po to też, by udowodnić sobie, że mimo ogromnego wysiłku, można pokonać całą trasę. Doprawdy na palcach ręki można policzyć tych, którzy w trakcie biegu zrezygnowali z walki. Wspaniałą walka na całej trasie, przy której w wielu miejscach było wielu przypatrujących się ciekawskich oraz niezawodnych kibiców. Ta najliczniejsza pochodziła ze Szczecina, która w swoisty i bardzo żywiołowy sposób dopingowała swoich reprezentantów.

Prezes kamieńskiego Klubu Biegacza, Marek Szymański, który też biegł i na mecie zameldował się na miejscu 184 z czasem 0:57:14, ocenia zawody bardzo wysoko. „Zresztą jest to nie tyle moja ocena co ogólnie ujmując, ocena samych uczestników z którymi rozmawiałem po biegu. Wielu już dziś zapowiada, że w przyszłym roku także zamelduje się na kamieńskim sierpniowym bieganiu. Większość zawodników celowała w to, by dotrzeć do mety po przebiegnięciu nie łatwych 10 kilometrów. Bieg i samo bieganie to wspaniałe ćwiczenie, a przy tym świetny relaks. Zachęcam wszystkich do biegania, bo naprawdę warto. Kiedyś sam nie wiedziałem jak się do tego zabrać. Ale dzięki uporowi i pomocy przyjaciół, biegam już dłuższy czas. Dla mnie same wyniki nie są na pierwszym miejscu. Ważny jest udział i ukończenie biegu. I naprawdę, o tych aspektach biegania w naszym klubie wszyscy się o tym doskonale przekonują.”

A oto wyniki poszczególnych kategorii:

OPEN mężczyźni: 1. Piotr Bakun – KS Hanza Goleniów – 0:35:40, 2. Marcin Pawłowski – OLAWS Złotoryja – 0:35:53, 3. Marcin Stępień – Wrocław – 36:06.

OPEN kobiet wygrała Katarzyna Szymańska ze Szczecina z czasem 0:46:02, która wyprzedziła Joannę Paczyńska z Wysokiej Kamieńskiej – 0:46:50 oraz Joannę Gerc z Kołczewa – 0:46:59.

Kategoria K 18 kobiety: 1. Weronika Bysiak – Kamień Pomorski – 1:00:24, 2. Jagoda Jaruszewska – Świnoujście.

Kategoria M 18 mężczyzn: 1. Maciej Turkiewicz – Lubań, 2. Mateusz Ostapko – KB Kamień Pomorski m(Wysoka Kamieńska).

Kategoria K 20 kobiety: 1. Izabela Troszczyńska – Oborniki, 2. Aleksandra Kwiatkowska – Nocne Bieganie Szczecin, 3. Paulina Dorsz – ZLB Złotoryja.

Kategoria M 20 mężczyzn: 1. Arkadiusz Minko – Szczecin, 2. Tomasz Magalski – KB Kamień Pomorski, 3. Piotr Kuchta KB Hutnik Szczecin.

Kategoria K 30 kobiety: 1. Barbara Trawińska – Kamienna Góra, 2. Elżbieta Musiał – Wysoka Kamieńska, 3. Justyna Pejska – Babińska – Gryfino.

Kategoria M 30 mężczyzn: 1. Michał Sieczkowski – KB Hutnik Szczecin, 2. Przemysław Piątkowski – Team Kopeć Gorzów Wlkp., 3. Krzysztof Panasiuk – Stargard.

Kategoria K 40 kobiety: 1. Katarzyna Otoka – Szczecin, 2. Elżbieta Ferenc – Kamień Pomorski, 3. Anna Sidorkiewicz – KB Kamień Pomorski (Międzywodzie).

Kategoria M 40 mężczyzn: – 1. Dariusz Filipowski – Świat Biegacza Fehlau Run Szczecin, 2. Andrzej Wojnach – Nocne Bieganie Szczecin, 3. Jacek Giba – MKL Maraton Świnoujście.

Kategoria K 50 kobiety: 1. Dorota Kowalska – Kamień Pomorski, 2. Agnieszka Błażejczyk – Łódź, 3. Joanna Janowicz – KB Kamień Pomorski.

Kategoria M 50 mężczyzn: – 1. Robert Kuriata – Złotoryja, 2. Robert Kopcewicz – Rozbiegany Goleniów, 3. Henryk Kempiński – Dziwnówek.

W kategorii kobiet M 60 jako jedyną sklasyfikowano Reginę Ciemną ze Świnoujścia.

Kategoria M 60 mężczyzn: – 1. Wiesław Kotarski – Police, 2. Tomasz Zimny – Weekendowy Reset Szczecin, 3. Czesław Wiśniewski – Maratończyk Szczecin.

Kategoria M 70 + mężczyzn: 1. Stefan Dobak – Szamotuły, 2. Ryszard Skąpski – Stargard, 3. Mieczysław Burdzy – Stargard.

Najlepszymi zawodnikami z powiatu kamieńskiego okazali się trzej biegacze KB Kamień Pomorski. Są to: Tomasz Magalski, Arkadiusz Borysiuk i Grzegorz Jamroziak. Wszyscy pochodzą z Kamienia Pomorskiego. Wśród kobiet tej samej kategorii zwyciężyła Joanna Paczyńska z Wysokiej Kamieńskiej, która wyprzedziła na mecie Joannę Gerc z Kołczewa oraz Dorotę Kowalską z Kamienia Pomorskiego. Najlepszym zawodnikiem z Gminy Kamień Pomorski okazał się Łukasz Jakubowski – KB Kamień Pomorski, który wyprzedził Damiana Caruka – Kamień Pomorski i Grzegorza Stępniaka z KB Kamień Pomorski.

Z kolei najlepszą z Gminy Kamień Pomorski okazała się Elżbieta Ferenc, która wyprzedziła Małgorzatę Sych – KB Kamień Pomorski oraz Martę Celoch, również z Kamienia Pomorskiego. Najstarszym zawodnikiem biegu był Henryk Maciejewski, który urodził się w roku 1940. 77 wiosen i jeszcze taka forma! Tylko pozazdrościć kondycji panu Henrykowi. Najmłodszymi zawodnikami imprezy byli dwaj młodzieńcy urodzeni w roku 2000, a są nimi: Piotr Bakan – Goleniów oraz Mateusz Ostapko – KB Kamień Pomorski.

Obserwator

Przy zabytkach uliczkami tam biegacze podążali… Reviewed by on . Kamieński II Bieg Szlakiem Zabytków zgromadził na starcie ponad 229 zawodniczek i zawodników z wielu regionów Polski. Najmłodszy miał niespełna 20 lat, a najsta Kamieński II Bieg Szlakiem Zabytków zgromadził na starcie ponad 229 zawodniczek i zawodników z wielu regionów Polski. Najmłodszy miał niespełna 20 lat, a najsta Rating: 0

Zostaw komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

scroll to top