poniedziałek, 25 wrzesień 2023, 04:22

Strona główna » TWOJA GMINA » Gmina Kamień Pomorski » To już w sobotę wielkie Derby naszego Powiatu!
To już w sobotę wielkie Derby naszego Powiatu!

To już w sobotę wielkie Derby naszego Powiatu!

piątek, 11 sierpnia 2017, 19:47 Kategoria: Gmina Kamień Pomorski, POWIAT, sport

Wielu kibiców, wręcz już nie może się doczekać rozpoczęcia nowego sezonu piłkarskiego. A tym bardziej, że już na wstępie w IV lidze dojdzie do Wielkich Derbów Powiatu, bowiem kamieński „Gryf” podejmie zdegradowaną z III ligi, „Vinetę” Wolin. Jak niemal od zawsze, derby rządzą się swoimi niepisanymi prawami. I zapewne tak będzie i tym razem. Znakiem zapytania jest pytanie – w jakim stadium formy znajdują się obie ekipy? W obu zespołach doszło do zmiany trenerów, w obu nastąpiły pewne korekty w składach i trudno na tę chwilkę powiedzieć, który zespół ma większe szanse na to, by przez następne pół roku dumnie mienić się najlepszym zespołem w naszym regionie.

I w kamieńskim klubie, i w tym z Wolina, nastroje są bardzo bojowe. W obu klubach nikt nie myśli o tym, by oddać na boisku inicjatywę rywalowi. Zatem zapowiada się widowiskowe i zarazem interesujące spotkanie. Na pewno przy tym niezwykle zacięte. „Vineta” to obecnie prawdziwy przekładaniec rutyny z młodością. Ale też są w jej szeregach wręcz niezawodni bracia Adam i Adrian Nagórscy, którzy nawet jak są w słabszej formie, zawsze są groźni dla rywali.

W kamieńskim zespole jest kilka nowych nazwisk. Odeszło niewielu piłkarzy. Zrezygnowano też z usług już bardzo wiekowego bramkarza, Ireneusza Benedyczaka. Teraz tym pierwszym ma być obiecujący Filip Daroszewski, który ma dobre warunki fizyczne. I co ważne, już nie raz pokazał, że stając między słupki bramki potrafi już całkiem sporo. „Vinetę” od niedawna trenuje nowy szkoleniowiec, Daniel Skok. Pochodzi ze Sławna. Jeszcze nie dawno trenował dzieci i młodzież, a także zespół „Sławy” Sławno występujący w regionalnej okręgówce. Jak sam zapowiada, chce odbudować siłę zespołu z Wolina, a działacze nie ukrywają, że chcieliby, aby „Vineta” jak najszybciej, a jak się uda, to już w przyszłym roku, powróciła do III ligi.

Także w „Gryfie” nastąpiła trenerska roszada. Zdzisław Piątkowskiego, który trenował zespół od stycznia tego roku, zastąpił duet, Szymon Smerdel – grający trener, oraz Paweł Pawlaczyk. Pierwszy przyszedł z „Iskry” Golczewo, którą dwa lata temu wprowadził do Wojewódzkiej Ligi Okręgowej. Asystent – P. Pawlaczyk, był na podobnym stanowisku trenerskim przez niecałe dwa lata w „Vinecie”, którą do niedawna prowadził Paweł Ozga.

Po ponad dwóch latach mamy zatem kolejne wielkie derby Powiatu Kamieńskiego. I pewnie nie ma takiego mądrego, który by odpowiedział na pytanie, kto będzie w nich lepszy czy kto w nich zwycięży? Zatem, zbliżająca się batalia na najwyższym szczeblu piłki nożnej w naszym powiecie, dosłownie za chwileczkę, za przysłowiowy moment. A kibice? Oni nie robią nic innego jak ostrzą sobie zęby na ten mecz. Wiadomo, że z Wolina przyjedzie dość liczna ekipa kibiców, która będzie wspierać swój zespół. Podobnie będzie z kamieńskimi kibicami, których w dużej liczbie też na pewno nie zabraknie, gdzie na czoło na pewno wybijać się będzie Fan Club Gryf Kamień Pomorski.

W ostatnich derbach, które odbyły się 11 kwietnia 2015 roku w Kamieniu Pomorskim, „Vineta” pokonała wówczas gryfitów (w 20. kolejce) 1:0. W tamtej chwili wolinianie zajmowali miejsce czwarte, a „Gryf” był dziesiąty. Jednak w rundzie jesienne w meczu rozegranym w Kołczewie 13 września 2014 r., lepszy był „Gryf”, który wygrał 3:2 po pasjonującym meczu. Było to w piątej kolejce. Wtedy gryfici byli na miejscu drugim, „Vineta” była piąta.

Wtedy za sprawą Daniela Mężydły „Vineta” objęła prowadzenie. Wyrównał Kacper Wittbrodt. Potem dwie bramki dla gryfitów dołożył Przemysław Dąbrowski, a na 2:3 dla wolinian strzelił w końcówce strzelec pierwszego gola dla „Vinety”. Jutro zapowiada się bardzo ciekawie. Widowisko zapowiada się na przednie, tym bardziej, że obaj trenerzy jak i piłkarze obu ekip, zapowiadają nieustępliwą walkę dosłownie od pierwszego gwizdka. Wielkie Derby naszego Powiatu zatem czas zacząć. Zapraszamy zatem wszystkich kibiców na sobotę. Początek spotkania o godzinie 17:00.

I jeszcze jedno. Zarząd „Gryfa” przygotował niespodzianki dla kibiców. Wśród nabywców biletów na ten mecz, w przerwie spotkania, zostaną rozlosowane atrakcyjne nagrody. Są to voucher do Pizzerii „Euforia”, bon podarunkowy ze sklepu „Media Electro” oraz niespodzianka z tej samej firmy. Możliwość przejażdżki po wodach zalewu jej wyjątkowym pojazdem wodnym skonstruowanym na wzór VW Garbus.

Obserwator

 

To już w sobotę wielkie Derby naszego Powiatu! Reviewed by on . Wielu kibiców, wręcz już nie może się doczekać rozpoczęcia nowego sezonu piłkarskiego. A tym bardziej, że już na wstępie w IV lidze dojdzie do Wielkich Derbów P Wielu kibiców, wręcz już nie może się doczekać rozpoczęcia nowego sezonu piłkarskiego. A tym bardziej, że już na wstępie w IV lidze dojdzie do Wielkich Derbów P Rating: 0

Zostaw komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

scroll to top