niedziela, 24 październik 2021, 05:22

Strona główna » TWOJA GMINA » Gmina Dziwnów » Relikwie św. Jana Pawła II w dziwnowskim kościele

Relikwie św. Jana Pawła II w dziwnowskim kościele

niedziela, 20 sierpień 2017, 21:01 Kategoria: Gmina Dziwnów, religia, społeczeństwo

Dzisiaj w południe, w dziwnowskim kościele p.w św. Józefa, odbyła się uroczysta msza św. celebrowana przez Henryka Wejmana, biskupa pomocniczego Archidiecezji Szczecińsko – Kamieńskiej, podczas której przekazane zostały na ręce miejscowego proboszcza, ks Andrzeja Misia, relikwie naszego rodaka Jana Pawła II.

W tej wyjątkowej eucharystii udział wzięły liczne poczty sztandarowe, w tym dwa z  niegdysiejszego 1 Batalionu Szturmowego (komandosi) w Dziwnowie, strażaków, wojska z miejscowej jednostki Marynarki Wojennej, jak również burmistrz Dziwnowa, Grzegorz Jóźwiak, przedstawiciele samorządowców, wojska, liczni mieszkańcy i wczasowicze. Oprawę muzyczną zapewniła orkiestra wojskowa z Garnizonu MW w Świnoujściu. Proboszcz w swej przemowie podkreślił ogromną rangę tej niezwykłej dla miejscowej społeczności uroczystości, o tak bardzo historycznym wydarzeniu dla całej dziwnowskiej parafii. Święte relikwie zostało udostępnione Parafii p.w św. Józefa w Dziwnowie przez Arcybiskupa Metropolitę Lwowskiego, Mieczysława Mokrzyckiego.

Obserwator

Relikwie św. Jana Pawła II w dziwnowskim kościele Reviewed by on . Dzisiaj w południe, w dziwnowskim kościele p.w św. Józefa, odbyła się uroczysta msza św. celebrowana przez Henryka Wejmana, biskupa pomocniczego Archidiecezji S Dzisiaj w południe, w dziwnowskim kościele p.w św. Józefa, odbyła się uroczysta msza św. celebrowana przez Henryka Wejmana, biskupa pomocniczego Archidiecezji S Rating: 0

Zostaw komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

scroll to top