czwartek, 28 październik 2021, 06:08

Strona główna » TWOJA GMINA » Gmina Dziwnów » Szczęśliwe punkty „Jantara” na inaugurację nowej ligi

Szczęśliwe punkty „Jantara” na inaugurację nowej ligi

niedziela, 20 sierpień 2017, 12:45 Kategoria: Gmina Dziwnów, sport

Po bezapelacyjnie wspaniałym awansie dziwnowskiego „Jantara” do klasy okręgowej, wczoraj nasz zespół zainaugurował rozgrywki klasy okręgowej meczem rozegranym u siebie. Jego przeciwnikiem był doświadczony, choć sporo odmłodzony, zespół „Mewy” Resko. Sam mecz zgromadził sporo kibiców, którzy wierzyli, że „Jantarowi” uda się zgarnąć historyczny komplet punktów w nowej lidze.

Początek spotkania to badanie sił przeciwników. Obie ekipy w tym czasie grały bardzo, ale to bardzo asekuracyjnie. Pierwsi do ataku przeszli goście, jednak bez większego zagrożenia bramki „Jantara”. Aż nadeszła 13 minuta meczu, kiedy to w polu karnym przewinił obrońca gości i arbiter bez namysłu wskazał na „wapno”. Skutecznym egzekutorem rzutu karnego w 14 minucie był doświadczony stoper, Wojtek Andrzejewski, który pewnie umieścił piłkę w siatce bramki „Mewy”. Był więc to pierwszy jakże potem się okaże, ważny gol dla „Jantara”. Cała pierwsza połowa była dość wyrównana, choć sytuacji podbramkowych było jak na lekarstwo. Zwykle, co nieco działo się tylko i przede wszystkim w środkowej strefie boiska.

W drugiej części spotkania goście zaczęli grać szybciej i raźniej, osiągając lekką przewagę. Nasi piłkarze nie nadążali za akcjami „Mewy”, której piłkarze nawet w dogodnych sytuacjach na szczęście dla naszych, fatalnie pudłowali. Minuty upływały, a „Mewa” miała coraz bardziej wyraźniejszą przewagę. „Jantar” zwykle ograniczał się tylko do przeszkadzania i wybijania piłek gdzie popadnie. Jego przejścia na połowę gości można było policzyć na palcach jednej ręki. Roszady zmian w składzie trenera „Jantara”, Krzysztofa Wróbla, niewiele wniosły i „Mewa” w pewnym momencie miała już naprawdę miażdżącą przewagę.

Kibice wręcz modlili się, by dziwnowianie dowieźli korzystny wynik do końca spotkania. Na domiar złego, po bezmyślnym, chamskim wybryku Chalcerza, ten po ujrzeniu czerwonej kartki musiał opuścić murawę. A było to w 73 minucie. Gra w „10” „Jantara”, jego coraz słabsza postawa, nie wietrzyły wiele dobrego. Na szczęście piłkarze z Reska mieli tego dnia ogromne problemy z trafieniem w światło bramki „Jantara”. Nawet w sytuacjach wręcz stuprocentowych.

Po doliczeniu kilku minut do podstawowego czasu gry przez arbitra, ten ostatecznie zakończył mecz i euforia na trybunach oraz w obozie „Jantara” była nie do opisania. Wszak to pierwszy gol i zarazem historyczne szczęśliwe punkty w klasie okręgowej naszego zespołu. Gwoli prawdy, takim stylem i taką grą, przypominającą tę z A klasy, niestety „Jantar” może niewiele zwojować w nowej lidze. Wręcz natychmiast trzeba, by zespół zaczął grać lepiej, skuteczniej, z większym zębem. Musi być bardziej zdeterminowany i co ważne, nie może ponosić się emocjom.

Szczęściem spotkanie inauguracyjne przyniosło zwycięstwo „Jantarowi”. Ale tak na dobrą sprawę, „Mewie”, za jej determinację, zaangażowanie i mądrą grę, należał się co najmniej remis. Cóż, piłka nożna to gra bardzo przewrotna i nieobliczalna, ze szczęśliwym happy Endem dla dziwnowian. Dodać trzeba, że wśród licznych kibiców, dojrzeć można było burmistrza Dziwnowa, Grzegorza Jóźwiaka oraz byłego wójta i potem burmistrza, Zbigniewa Zwolana, którzy mocno dopingowali „Jantara”. Zapewne do końca zawodów denerwując się i marząc o pozytywnym wyniku, podobnie pozostali kibice.

„Jantar” zagrał w składzie: Dominik Szydłowski – Wojciech Andrzejewski, Gracjan Kubiński, Michał Chalcerz, Adrian Kapczyński, Hubert Galec (70’ Radosław Smela), Krzysztof Wysocki, Seweryn Wójcik, Daniel Sutor (81’Kamil Janowski), Piotr Wejda, Paweł Żabierek (kontuzja, 19’ Mateusz Ciesielski).

Obserwator

Szczęśliwe punkty „Jantara” na inaugurację nowej ligi Reviewed by on . Po bezapelacyjnie wspaniałym awansie dziwnowskiego „Jantara” do klasy okręgowej, wczoraj nasz zespół zainaugurował rozgrywki klasy okręgowej meczem rozegranym u Po bezapelacyjnie wspaniałym awansie dziwnowskiego „Jantara” do klasy okręgowej, wczoraj nasz zespół zainaugurował rozgrywki klasy okręgowej meczem rozegranym u Rating: 0

Zostaw komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

scroll to top