czwartek, 28 październik 2021, 06:33

Strona główna » REGION » Amica JKKP Team utrzymuje prowadzenie w Polskiej Ekstraklasie Żeglarskiej
Amica JKKP Team utrzymuje prowadzenie w Polskiej Ekstraklasie Żeglarskiej

Amica JKKP Team utrzymuje prowadzenie w Polskiej Ekstraklasie Żeglarskiej

wtorek, 22 sierpień 2017, 19:41 Kategoria: REGION, sport

W dniach 19-20 sierpnia w Gdyni odbyła się III runda Polskiej Ekstraklasy Żeglarskiej. Niesamowicie emocjonujące widowisko stworzyli Amica JKKP Team i Yacht Club Sopot, którzy zakończyli zmagania z taką samą ilością punktów. O zwycięstwie zadecydował jednak wynik ostatniego wyścigu i tym samym numerem jeden okazała się załoga z Sopotu. Co ciekawe, w tym wyścigu oba zespoły nie rywalizowały razem. Dla ekipy z Mariny Kamień Pomorski ostatnim wyścigiem był 12, przedostatni  fligt, w którym Amica JKKP Team w bezpośredniej rywalizacji pokonał zespół z Sopotu. Dobrze by było, gdyby przyszłoroczny regulamin PEŻ inaczej rozstrzygał zwycięstwo w przypadku równej ilości punków.

Łącznie rozegrano 26 wyścigów. Każdy zespól wystartował w 13 wyścigach. Po pierwszym dniu rywalizacji prowadziła załoga Patryka Zbroi, liderzy całej ekstraklasy, tuż za nimi uplasowała się załoga Yacht Club Sopot, a podium niespodziewanie zamknęli żeglarze z Olsztyna – Junga Olsztyński Klub Żeglarski.

Drugiego dnia w wyjątkowo dobrą passę kontynuowali gospodarze oraz Jacht Klub Kamień Pomorski, którzy zdominowali niedzielne wyścigi, i naprzemiennie zajmowali pierwsze i drugie miejsca. Stawka była bardzo wyrównana, po ostatnim flighcie załogi uzyskały taką sama liczbę punktów, więc o końcowym wyniku zadecydowała klasyfikacja ostatniego wyścigu. Yacht Club Sopot zajął w nim pierwsze miejsce, dzięki czemu wygrał przedostatnią rundę Ekstraklasy. Niezwykle emocjonująca była również walka o najniższy stopień podium między Olsztyńskim Klubem Żeglarskim, a zespołem Karola Górskiego z Iławy. Finalnie o punkt lepsza okazała się załoga z Olsztyna.  Natomiast nieco poniżej oczekiwań żeglował zespół PMT TŻR Szczecin, przez co w klasyfikacji generalnej wypadł poza podium. Zespół Amica JKKP Team startował w składzie: Patryk Zbroja, Damian Jaskólski, Krzysztof Żełudziewicz i Maciej Gonerko.

Ostatni runda Polskiej Ekstraklasy Żeglarskiej rozegrana zostanie w Szczecinie w dniach 9-10 września. Amica JKKP Team wystartuje w niej z 3 punktową przewagą nad MOS Iława i 4 punktową przewagą nad YCS. Sternikiem kamieńskiego zespołu podczas regat w Szczecinie będzie kamienianin Damian Jaskólski – były Mistrz Polski w klasie Optimist i multimedalista w klasach 420 i 470.

Tekst: Marek Świderski

Zdjęcia: Marta Dębska oraz Karol Kacperski

Amica JKKP Team utrzymuje prowadzenie w Polskiej Ekstraklasie Żeglarskiej Reviewed by on . W dniach 19-20 sierpnia w Gdyni odbyła się III runda Polskiej Ekstraklasy Żeglarskiej. Niesamowicie emocjonujące widowisko stworzyli Amica JKKP Team i Yacht Clu W dniach 19-20 sierpnia w Gdyni odbyła się III runda Polskiej Ekstraklasy Żeglarskiej. Niesamowicie emocjonujące widowisko stworzyli Amica JKKP Team i Yacht Clu Rating: 0

Zostaw komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

scroll to top