sobota, 25 marzec 2023, 09:07

Strona główna » WYDARZENIA » kronika zdarzeń » Nielegalne wyroby tytoniowe za 800 tys. zł.

Nielegalne wyroby tytoniowe za 800 tys. zł.

czwartek, 31 sierpnia 2017, 07:39 Kategoria: kronika zdarzeń, REGION

Blisko 700 tys. szt. papierosów różnych marek, bez polskich znaków akcyzy zabezpieczyli Funkcjonariusze Zachodniopomorskiego Urzędu Celno-Skarbowego. Zatrzymano 30-latka, który wpadł podczas kontroli drogowej. Kierowcy może grozić nawet do 3 lat pozbawienia wolności.

27 sierpnia br. w godzinach popołudniowych na Terminalu Promów Morskich w Świnoujściu funkcjonariusze Zachodniopomorskiego Urzędu Celno-Skarbowego w Szczecinie, zatrzymali do kontroli drogowej samochód ciężarowy prowadzony przez 30-letniego mieszkańca centralnej Polski. Samochód należy do przedsiębiorcy z okolic Łodzi. Pojazd z ładunkiem kilku rodzajów towaru, między innymi czasopismami, wyrobami stalowymi, odzieżą i filtrami przemysłowymi miał trafić do odbiorców w Danii.

Przeprowadzona przez funkcjonariuszy analiza dokumentów towarzyszących przesyłce skłoniła ich do przeprowadzeniu rewizji pojazdu i przewożonego ładunku. W trakcie kontroli uwagę funkcjonariuszy zwróciły filtry przemysłowe, które jak się okazało, wypełnione były w całości dodatkowym wsadem, czyli setkami tysięcy nielegalnych papierosów znanych marek w łącznej ilości 691 200 szt. Kierowca został przesłuchany w charakterze podejrzanego. Nie przyznał się do zarzucanego mu czynu. Jak oszacowali mundurowi, na tym nielegalnym procederze Skarb Państwa straciłby  blisko 800 tys. zł. Sprawę przekazano do dalszego postępowania właściwej komórce Zachodniopomorskiego UCS.

Małgorzata Brzoza
Rzecznik Prasowy
Referat Obsługi Klienta i Komunikacji Zewnętrznej
Izba Administracji Skarbowej

Nielegalne wyroby tytoniowe za 800 tys. zł. Reviewed by on . Blisko 700 tys. szt. papierosów różnych marek, bez polskich znaków akcyzy zabezpieczyli Funkcjonariusze Zachodniopomorskiego Urzędu Celno-Skarbowego. Zatrzymano Blisko 700 tys. szt. papierosów różnych marek, bez polskich znaków akcyzy zabezpieczyli Funkcjonariusze Zachodniopomorskiego Urzędu Celno-Skarbowego. Zatrzymano Rating: 0

Zostaw komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

scroll to top