środa, 1 luty 2023, 16:37

Strona główna » TWOJA GMINA » Gmina Kamień Pomorski » „Sercem dla regionu” zadbało o Jarszewo

„Sercem dla regionu” zadbało o Jarszewo

poniedziałek, 04 września 2017, 21:10 Kategoria: Gmina Kamień Pomorski, społeczeństwo

„Nasza wieś najpiękniejsza” to kolejny projekt realizowany przez członków Stowarzyszenia „Sercem dla regionu” i grupę nieformalną. Wniosek dla miejscowości Jarszewo został dofinansowany kwotą 3.000,00 zł z Programu SPOŁECZNIK 2017 ze środków Urzędu Marszałkowskiego Województwa Zachodniopomorskiego. Autorem projektem jest Ariel Juszczak.

Główne skrzyżowanie w Jarszewie doczekało się dużych zmian. Mieszkańców i gości wita napis „JARSZEWO”, za którym posadzony został miłorząb, zaś na ławeczce można przysiąść z tajemniczym gościem. Kolorowe wrzosy oraz berberysy to kolejne kolorowe dodatki dla tego miejsca. Przy ławkach stanęła również nowa tablica informacyjna. Napis wykonał jarszewski stolarz Ryszard Szućko. Kolejnymi miejscami, które zyskały nowe oblicze to skrzyżowanie przy sklepie (nowa tablica informacyjna, tak długo oczekiwana przez mieszkańców, gazony z nasadzeniami), okolice skrzynek pocztowych (nowe nasadzenia, w tym róże japońskie) oraz ogród przy szkole podstawowej.

Niestety nie wszyscy byli w stanie docenić pracę i zaangażowanie osób, które wykonywały prace. Przy krzyżu koło kościoła dwukrotnie skradziono po dwie jodły kaukaskie. W pracach na rzecz miejscowości brali udział seniorzy, z Klubu Seniora, którym serdecznie dziękujemy za pomoc! Partnerem w projekcie była lokalna, rodzinna firma „Szadowiak – ogrody”, której również bardzo serdecznie dziękujemy za wsparcie merytoryczne i pomoc.

„Sercem dla regionu” zadbało o Jarszewo Reviewed by on . „Nasza wieś najpiękniejsza” to kolejny projekt realizowany przez członków Stowarzyszenia „Sercem dla regionu” i grupę nieformalną. Wniosek dla miejscowości Jars „Nasza wieś najpiękniejsza” to kolejny projekt realizowany przez członków Stowarzyszenia „Sercem dla regionu” i grupę nieformalną. Wniosek dla miejscowości Jars Rating: 0

Zostaw komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

scroll to top