sobota, 2 grudzień 2023, 07:28

Strona główna » TWOJA GMINA » Gmina Golczewo » Nowe mieszkania socjalno – komunalne w Golczewie

Nowe mieszkania socjalno – komunalne w Golczewie

czwartek, 14 września 2017, 09:40 Kategoria: Gmina Golczewo, gospodarka, społeczeństwo

Zgodnie z umową, na koniec października br. przewidziane jest oddanie przez wykonawcę parterowego budynku z ośmioma nowymi mieszkaniami socjalno – komunalnych w Golczewie, którego zleceniodawcą jest tamtejszy Urząd Gminy. Jak zapewnia wykonawca, którym jest ZURB Stanisław Jankowski z Kamienia Pomorskiego, na obecną chwilę harmonogram robót jest przyśpieszony i wykonano już ponad 95 procent wszystkich robót. Przypomnijmy, że prace na tej budowie rozpoczęły się 6 maja tego roku.

„Budowa budynku mieszkalnego wielorodzinnego z mieszkaniami socjalnymi i komunalnymi z niezbędną infrastrukturą techniczną” – bo tak ogólnie tytułuje się tę budowę, to osiem mieszkań o powierzchni około 20 m kw. Każde; z kuchnią, pokojem oraz łazienką, częściowo wyposażone, a budynek staje na ulicy Stary Tartak, tuż przy Jeziorze Szczuczym. Na tę chwilę trwają ostatnie prace malarskie, kładzione są ostatnie metry płytek na ścianach, montowane są kuchenki elektryczne i 70 –cio litrowe bojlery elektryczne. Już za kilka dni w mieszkaniach będą montowane grzejniki elektryczne. Teraz kończy się wykonanie okazałego, przejrzystego parkingu przy budynku, który będzie gotowy na dniach.

„Między kolejnymi mieszkaniami stoją dwie ścianki z niewielką przestrzenią. Na zewnętrznych jest położony15 – to centymetrowej grubości styropian. Ściany budynku wykonane są z cegieł wapienno – piaskowych typu „Silco”, zaś stropy wykonaliśmy zgodnie z projektem, czyli płytami typu „Żerań”. Do tego dochodzi dach, który jest dwuspadowy, z niedużym spadkiem, kryty blachą dachówko-podobną.” – fachowo objaśnia S. Jankowski, szef ZURB.

Nieoficjalnie wiemy, że gmina poważnie przygotowuje się do postawienia podobnego budynku nieopodal teraz powstającego. Docelowe szesnaście mieszkań w gminie to w pewnym sensie rozwiązanie problemów mieszkaniowych w tym rejonie. Dodajmy, że w niewielkim Miłachowie koło Kamienia Pomorskiego, od ponad dwóch lat, stoi parterowy budynek z szesnastoma mieszkaniami socjalnymi, który jak najbardziej spełnia swoje zadanie.

Gmina Golczewo, która się dobrze rozwija, stawia też na to, by mieszkańcom będącym także w trudnej sytuacji – nie tylko materialnej, by sprawić, aby mieli gdzie mieszkać, by godność ludzka była ponad wszystkim. Mieszkań, tych tańszych i o niższym standardzie, brakuje wszędzie. Każda inicjatywa w tym kierunku, podobna jak ta w Gminie Golczewo, spotyka się z zawsze dobrym odzewem. Fakt, że kolejki po mieszkania w całym kraju nie maleją. Być może, te osiem golczewskich mieszkań  zwiastuje, gminny boom na budowanie kolejnych lokali socjalno – komunalnych, bo tych ciągle jest za mało.

Obserwator

Nowe mieszkania socjalno – komunalne w Golczewie Reviewed by on . Zgodnie z umową, na koniec października br. przewidziane jest oddanie przez wykonawcę parterowego budynku z ośmioma nowymi mieszkaniami socjalno – komunalnych w Zgodnie z umową, na koniec października br. przewidziane jest oddanie przez wykonawcę parterowego budynku z ośmioma nowymi mieszkaniami socjalno – komunalnych w Rating: 0

Zostaw komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

scroll to top