wtorek, 9 sierpień 2022, 09:16

Strona główna » TWOJA GMINA » Gmina Międzyzdroje » Festyn Rodzinny „III Święto Pieczonego Ziemniaka” w Wapnicy

Festyn Rodzinny „III Święto Pieczonego Ziemniaka” w Wapnicy

wtorek, 26 września 2017, 08:09 Kategoria: Gmina Międzyzdroje, kultura i sztuka, społeczeństwo

Wiele odsłon polskiej pyry przygotowali organizatorzy III Święta Pieczonego Ziemniaka, które odbyło się w sobotę, 23 września 2017r. na terenach zielonych przy Szkole Podstawowej nr 2 w Wapnicy. Grono pedagogiczne pokazało jak można wykorzystać popularną bulwę, by wywołać uśmiech na dziecięcej buzi. Nauczyciele zaprosili, przybyłych na festyn, na warsztaty plastyczne pt. „ziemniaki – cudaki”. Przygotowali również ziemniaczane wykopki oraz tory przeszkód z ziemniakami na łyżce. Bibliotekarze wspólnie z członkami Międzyzdrojskiego Stowarzyszenia „Rodzina” zadbali, by z festynu nikt nie wyszedł głodny. Podawano pieczone ziemniaki z sosem tzatziki, sytą kartoflankę, pieczone kiełbaski. Była też „strawa duchowa” w postaci kiermaszu książek a dla osób lubiących dreszczyk emocji, loteria fantowa, w której każdy los wygrywał. Nauczyciele i rodzice zadbali, by fani słodkości też znaleźli coś dla siebie. Stoły uginały się pod tacami z ciastami, piankami i muffinkami. Jak na festyn na świeżym powietrzu przystało, nie mogło zabraknąć zabaw ruchowych i konkursów tanecznych.

Nad naszą kondycją czuwał Łukasz Szumlewski z Klubu Sportowego „Fala”, który jednocześnie był DJ-em i konferansjerem. Dla spragnionych trampolinowych wrażeń przy Orliku rozstawiono bajeczny „dmuchaniec-skakaniec”. Podczas festynu za wszelkie atrakcje i kulinarne pyszności można było wrzucić dobrowolny datek do puszki. Zebraliśmy 2110,52 na cele statutowe Stowarzyszenia „Rodzina”. Wszystkim serdecznie dziękujemy za hojność, uczestnictwo i wspólną zabawę. Przygotowania do III Święta Pieczonego Ziemniaka ruszyły pełną parą od kilku tygodni.  Festyn był współfinansowany ze środków Gminy Międzyzdroje w ramach projektu „Klubik rodzinny – od juniora do seniora”, który realizuje Międzyzdrojskie Stowarzyszenie „Rodzina”.  W przygotowania włączyli się: Szkoła Podstawowa nr 2 w Wapnicy, Miejska Biblioteka Publiczna w Międzyzdrojach, OSP Lubin, Klub Sportowy FALA Międzyzdroje. Wsparły nas następujące firmy i osoby prywatne, którym bardzo dziękujemy:

Hurtownia warzyw i owoców Krzysztof Solecki

GABEL Hurtownia opakowań jednorazowych Janusz Dobek

Hotel Aurora Family & SPA

Sklep Wielobranżowy Teresa Wróblewska

Sklep Mini Smyk Lidia Woźna

Kwiaciarnia „Tulipan” Małgorzata Wierzbicka

Sklep Wielobranżowy „Pod filarami” Katarzyna Marjańska

Solarium SunMalino

Gabinet kosmetyczny Iwona Aulich

Pani Iwona Mimier

Tyberiusz Jackiewicz

Lunapark Komar Grzegorz Komorowicz

Księgarnia Delfin Grzegorz  Ejsmont

Sklep „Agnes” Agnieszka Tressel – Kwiecień

 

Międzyzdrojskie Stowarzyszenie „Rodzina”

www.facebook.com/miedzyzdrojskie.stowarzyszenie.rodzina

 

Festyn Rodzinny „III Święto Pieczonego Ziemniaka” w Wapnicy Reviewed by on . Wiele odsłon polskiej pyry przygotowali organizatorzy III Święta Pieczonego Ziemniaka, które odbyło się w sobotę, 23 września 2017r. na terenach zielonych przy Wiele odsłon polskiej pyry przygotowali organizatorzy III Święta Pieczonego Ziemniaka, które odbyło się w sobotę, 23 września 2017r. na terenach zielonych przy Rating: 0

Zostaw komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

scroll to top