wtorek, 9 sierpień 2022, 09:03

Strona główna » TWOJA GMINA » Gmina Międzyzdroje » Jubileuszowe XV Spotkania Artystyczne Seniorów z pogodą, śpiewem i nieustającym uśmiechem!

Jubileuszowe XV Spotkania Artystyczne Seniorów z pogodą, śpiewem i nieustającym uśmiechem!

wtorek, 26 września 2017, 07:54 Kategoria: Gmina Międzyzdroje, kultura i sztuka

Przed trzy dni tego weekendu, Międzyzdroje zawładnęły zespoły spod znaku seniorów. Aż 45 zespołów z wielu stron naszego kraju przyjechało na Jubileuszowe XV Spotkania Artystyczne Seniorów, trwające w dniach 22 – 24 września. Piękna pogoda towarzyszyła wszystkim uczestnikom, a organizator, którym był miejscowy Międzynarodowy Dom Kultury, zadbał o wszystko, dosłownie o wszystkie detale, by wszyscy śpiewający goście czuli się w tym nadmorskim kurorcie jak najlepiej. Jurorzy mieli nie lada orzech do zgryzienia, bowiem poziom sobotnich wielogodzinnych występów był dość podobny. I co podkreślano, nader zadowalający, by nie powiedzieć, wysoki. Ostatecznie podczas niedzielnego koncertu finałowego wszystko stało się jasne.

Przyznano nagrodę specjalną dla Zespołu Ludowego „Radojewiczanie” z Dąbrowy Biskupiej ze specjalnym podziękowaniem za pieśń o morzu napisaną z dedykacją dla Międzyzdrojów. Nagrodę specjalną otrzymała Grupa Śpiewacza Zespołu Tańca Ludowego „Obrzanie” ze Skwierzyny. Wyróżniono m .in. zespół „Grodnica” z Goleniowa oraz „Dziewczynki jak malinki i rodzynki” z Czerwieńska. Nagrodę Dyrektora Międzynarodowego Domu Kultury w Międzyzdrojach dla najstarszego seniora – uczestnika przyznano pani 91 – letniej Janinie Leszczyńskiej, której cały amfiteatr zaśpiewał i życzył wielu, wielu lat życia.

Kolejna nagroda Dyrektora MDK powędrowała na ręce zespołu „Uśmiech” z Łobza, który z międzyzdrojskimi Spotkaniami związany jest od… samego początku. A także nagrody dyrektora powędrowały do Mirosławy Wójcickiej z Kozienic i zespołu „Modry len” z Górzyna. III miejsce jury przyznało zespołowi „Demolo” z Wrocławia oraz zespołowi śpiewaczemu „Echo” z Ogrodzieńca. Drugie miejsce przyznano Męskiemu Zespołu Śpiewaczemu „Cord” z Piławy Dolnej i zespołowi „Cantores” z Witnicy. Pierwsze miejsce powędrowało do Rusinowa, skąd pochodzi zespół „Dąbrowiacy”. Grand Prix SAS przyznano Formacji Artystycznej „Sześciopak” z Czerwieńska.

Inne wyróżnienia otrzymały: Ludowy Zespół Śpiewaczy „Siekiereczki” ze Starego Gierałdowa, Zespół „Jarzębina” z Kobierzyc, Zespół Folklorystyczny „Barwinok” z Rusinowa oraz Zespół śpiewaczy „Dąbrowszczanka” z Dąbrówki Wielkopolskiej. W konkursie nagrody otrzymały: III miejsce – „Senioritki” ze Świnoujścia, II miejsce – Zespół Ludowy z Kapelą „Wierzbniczanki” z Bytomia Odrzańskiego, I miejsce – Regionalny Zespół Folklorystyczny „Jaworznik” z Wojkowic, Grand Prix przyznano Zespołowi Śpiewaczemu „Złotniczanki” ze Złotników Kujawskich.

Niezwykle udana była to artystyczna impreza, a najbardziej zadowoleni z Międzyzdrojów wyjeżdżały zespoły, którym się w tym roku poszczęściło. Jednak te, którym teraz się nie udało, wcale nie składają broni, i twardo mówiły wszem i wobec w amfiteatrze, gdzie odbywał się koncert finałowy, że – „Za rok to nam się poszczęści!” Pełen optymizm.

Obserwator

 

 

 

 

Jubileuszowe XV Spotkania Artystyczne Seniorów z pogodą, śpiewem i nieustającym uśmiechem! Reviewed by on . Przed trzy dni tego weekendu, Międzyzdroje zawładnęły zespoły spod znaku seniorów. Aż 45 zespołów z wielu stron naszego kraju przyjechało na Jubileuszowe XV Spo Przed trzy dni tego weekendu, Międzyzdroje zawładnęły zespoły spod znaku seniorów. Aż 45 zespołów z wielu stron naszego kraju przyjechało na Jubileuszowe XV Spo Rating: 0

Zostaw komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

scroll to top