niedziela, 7 sierpień 2022, 17:36

Strona główna » TWOJA GMINA » Gmina Międzyzdroje » „Nie było czasu na strach…”
„Nie było czasu na strach…”

„Nie było czasu na strach…”

czwartek, 28 września 2017, 19:56 Kategoria: Gmina Międzyzdroje, historia, REGION, społeczeństwo

4 października 2017 w środę o godz. 16.30 Miejska Biblioteka Publiczna im. Jana Kochanowskiego w Międzyzdrojach oraz Instytut Pamięci Narodowej Oddział w Szczecinie zapraszają na prezentację audiobooka „Nie było czasu na strach…” Z Janiną Wasiłojć-Smoleńską rozmawiają Marzena Kryk i Edyta Wnuk  w interpretacji Anny Marii Buczek i Teresy Lipowskiej. Spotkanie poprowadzi Paweł Knap (IPN Oddział w Szczecinie).

Publikacja jest zapisem wielogodzinnych rozmów Marzeny Kruk i Edyty Wnuk z Janiną Wasiłojć-Smoleńską ps. „Jachna” (1926–2010), żołnierzem pierwszego oddziału partyzanckiego na Wileńszczyźnie, dowodzonego przez Antoniego Burzyńskiego ps. „Kmicic”, a potem V Brygady Wileńskiej AK, na której czele stał mjr Zygmunt Szendzielarz ps. „Łupaszka”. Bohaterka opowiada o swoim dzieciństwie, walce w partyzantce, a także działalności w podziemiu niepodległościowym, za którą została skazana na podwójną karę śmierci, zamienioną w wyniku amnestii na piętnaście lat więzienia. W nagraniu w rolę „Jachny” wcieliła się Teresa Lipowska, z którą rozmowy prowadzi Anna Maria Buczek. Spotkanie odbędzie się w ramach obchodów Dnia Kresowego Żołnierza Armii Krajowej. Współorganizatorem spotkania jest Gmina Międzyzdroje, Instytut Pamięci Narodowej Oddział w Szczecinie, Okręg Szczecin Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej.

Bibliotekarze

„Nie było czasu na strach…” Reviewed by on . 4 października 2017 w środę o godz. 16.30 Miejska Biblioteka Publiczna im. Jana Kochanowskiego w Międzyzdrojach oraz Instytut Pamięci Narodowej Oddział w Szczec 4 października 2017 w środę o godz. 16.30 Miejska Biblioteka Publiczna im. Jana Kochanowskiego w Międzyzdrojach oraz Instytut Pamięci Narodowej Oddział w Szczec Rating: 0

Zostaw komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

scroll to top