wtorek, 9 sierpień 2022, 09:39

Strona główna » TWOJA GMINA » Gmina Kamień Pomorski » Za działalność charytatywną chcą by stracił mandat radnego?
Za działalność charytatywną chcą by stracił mandat radnego?

Za działalność charytatywną chcą by stracił mandat radnego?

czwartek, 28 września 2017, 19:30 Kategoria: Gmina Kamień Pomorski, POWIAT, społeczeństwo

22 września do Wojewody Zachodniopomorskiego wpłynęła skarga na działalność Ariela Juszczaka jako Przewodniczącego Zarządu Stowarzyszenia „Sercem dla regionu” i radnego powiatu kamieńskiego. W ocenie „Skarżącego” (nie długo otrzymamy odpowiedź od Wojewody kto jest tą osobą) powinien on stracić mandat radnego, gdyż Stowarzyszenie otrzymało dotację od powiatu na organizację „III Charytatywnego Biegu Trzech Mostów w Kamieniu Pomorskim”. Skargę ma rozpatrzyć Rada Powiatu do 25 października 2017r.

Radni nie mogą prowadzić działalności gospodarczej na własny rachunek lub wspólnie z innymi osobami z wykorzystaniem mienia powiatu, na którym radny uzyskał mandat, a także zarządzać taką działalnością lub być przedstawicielem czy pełnomocnikiem w takiej działalności – tak mówi art. 25b ust. 1 ustawy o samorządzie powiatowym. Tyle mówi ustawa.

„Zarząd Powiatu na posiedzeniu w dniu 06 lutego 2017r przyznał na organizację biegu kwotę 200,00 zł jak również ufundował 3 puchary. Jako organizator biegu nie skorzystałem z tego dofinansowania i nie przedstawiłem faktury do rozliczenia w/w kwoty, jak również ze starostwa nie odebrałem 3 ufundowanych pucharów. W 2016r organizowaliśmy charytatywny bieg, dzięki któremu zakupiliśmy sprzęt i wyposażenie do Domu Pomocy Społecznej w Śniatowie (jednostki podległej powiatowi) za kwotę 5.100 zł (m.in. łóżko, stół do masażu), natomiast w 2017r wsparliśmy leczenie i rehabilitację małej Antosi kwotą 3.800 zł. Nasze Stowarzyszenie nie prowadzi także działalności gospodarczej.” – przekazał redakcji Ariel Juszczak.

Za działalność charytatywną chcą by stracił mandat radnego? Reviewed by on . 22 września do Wojewody Zachodniopomorskiego wpłynęła skarga na działalność Ariela Juszczaka jako Przewodniczącego Zarządu Stowarzyszenia „Sercem dla regionu” i 22 września do Wojewody Zachodniopomorskiego wpłynęła skarga na działalność Ariela Juszczaka jako Przewodniczącego Zarządu Stowarzyszenia „Sercem dla regionu” i Rating: 0

Zostaw komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

scroll to top