środa, 6 grudzień 2023, 18:27

Strona główna » TWOJA GMINA » Gmina Kamień Pomorski » MOSiR zaprasza na aeroboxing, step i abs! Nowe zajęcia sportowe dla dorosłych!
MOSiR zaprasza na aeroboxing, step i abs!  Nowe zajęcia sportowe dla dorosłych!

MOSiR zaprasza na aeroboxing, step i abs! Nowe zajęcia sportowe dla dorosłych!

środa, 04 października 2017, 07:22 Kategoria: Gmina Kamień Pomorski, sport, zdrowie

Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji zaprasza do hali sportowej przy ul. Wolińskiej 9 w Kamieniu Pomorskim na nowe zajęcia sportowe dla dorosłych – aeroboxing, step i trening mięśni brzucha według programu ABS! 13 października br. o godz. 20.00 zapraszamy na darmowy trening próbny, który pozwoli zapoznać się z  nowymi zajęciami i sprawdzić swoje możliwości. Będzie to połączony trening obejmujący wszystkie trzy nowe dyscypliny, po jego zakończeniu będzie możliwość zapisania się na konkretne zajęcia.

Aeroboxing to połączenie aerobiku i sztuk walki. Trening polega na wykonywaniu ciosów, wykopów oraz uników w rytm muzyki. To typowo bezkontaktowe treningi, na zajęciach nikt z nikim nie walczy, a zatem nie grożą nam skaleczenia i podbite oczy. Ten sport to sposób nie tylko na szczupłą sylwetkę, ale też i na dobrą zabawę. Aeroboxing może trenować każdy, bez względu na płeć czy wiek. Pozwala on rozładować negatywne emocje, wzmacnia mięśnie, poprawia koordynację ruchową i przyspiesza spalanie kalorii, a przy okazji można nauczyć się pewnych elementów samoobrony. Na pierwszy rzut oka wydaje się, że sport ten wymaga dobrej kondycji i odpowiedniej sprawności, ale to nieprawda. Aeroboxing jest polecany nawet tym kobietom, które dopiero zaczynają walkę o szczupłą sylwetkę i chcą przy okazji zwiększyć swoją sprawność fizyczną. Mogą go też uprawiać mężczyźni!

Step to natomiast forma zajęć fitness, do których wykorzystuje się specjalną około 20-centymetrową platformę zwaną stepem. Ćwiczenia w rytm muzyki polegają na dynamicznym wchodzeniu i schodzeniu ze stopnia na różne sposoby. Podczas jednych zajęć można spalić nawet 600 kcal, a ponadto wyrzeźbić i ujędrnić uda, pośladki oraz łydki! To zajęcia bardzo popularne wśród pań i głównie paniom dedykowane.

Trening ABS to program ćwiczeń, który powstał na Uniwersytecie Stanforda. Jest to zestaw ćwiczeń górnej i dolnej części mięśni prostych brzucha, mięśni skośnych brzucha, poprzecznych oraz dolnych mięśni pleców. Dokładne i staranne wykonywanie ćwiczeń daje pierwsze efekty już po dwóch tygodniach. Sekretem niesamowitych efektów programu ABS nie jest sam dobór ćwiczeń, ale ich współdziałanie. Wzajemne oddziaływanie jest znacznie większe, niż w przypadku wykonywania każdego z ćwiczeń osobno.

Nowe zajęcia sportowe poprowadzi pani Kamila Kuryś, absolwentka wychowania fizycznego ze specjalizacją z gimnastyki korekcyjnej na Wydziale Kultury Fizycznej i Promocji Zdrowia na Uniwersytecie Szczecińskim, dyplomowana instruktorka fitness/aerobiku oraz aqua aerobiku. Jej wieloletnią pasją jest sport,  w szczególności fitness.  Doświadczenie zdobywała prowadząc zajęcia w jednym z klubów fitness w Szczecinie. Pasjonatka takich treningów jak: step, aerobik, ABS, aeroboxing. Podczas zajęć szczególną uwagę zwraca na zdrowie, bezpieczeństwo i poprawną technikę ćwiczeń oraz oczywiście dobrą atmosferę!

Aeroboxing, step i abs to kolejna już propozycja sportowa skierowana do osób prowadzących aktywny tryb życia. W sierpniu rozpoczęły się treningi brazylijskiego jiu jitsu, we wrześniu wystartowały zajęcia z tańca nowoczesnego oraz tańca towarzyskiego. Od 13 października rusza aeroboxing, step i trening mięśni brzucha według programu ABS. Ale to nie koniec niespodzianek. Trwają rozmowy w sprawie uruchomienia treningów aikido – japońskiej sztuki walki, zyskującej coraz większą popularność w Polsce. Osobom szukającym mocniejszych wrażeń MOSiR proponuje sporty walki uderzane takie jak MMA, kick-boxing i muai thai czyli treningi dla prawdziwych twardzieli pod okiem Piotra Cichockiego. Dużym zainteresowaniem, zwłaszcza wśród pań, cieszą zajęcia Callanetics prowadzone przez panią Dorotę Szefer. Natomiast osoby zainteresowane klasycznymi dyscyplinami sportowymi mają możliwość bezpłatnej gry w siatkówkę, koszykówkę oraz tenis stołowy prowadzony przez UKS Herkules. Więcej informacji na temat nowych zajęć prowadzonych w hali sportowej w Kamieniu Pomorskim na stronie internetowej MOSiR-u pod adresem www.mosir-kamien.pl

źródło: MOSiR Kamień Pomorski

MOSiR zaprasza na aeroboxing, step i abs! Nowe zajęcia sportowe dla dorosłych! Reviewed by on . Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji zaprasza do hali sportowej przy ul. Wolińskiej 9 w Kamieniu Pomorskim na nowe zajęcia sportowe dla dorosłych – aeroboxing, st Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji zaprasza do hali sportowej przy ul. Wolińskiej 9 w Kamieniu Pomorskim na nowe zajęcia sportowe dla dorosłych – aeroboxing, st Rating: 0

Zostaw komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

scroll to top