sobota, 2 grudzień 2023, 06:09

Strona główna » TWOJA GMINA » Gmina Kamień Pomorski » „Urodzeni w PRL – u”, czyli przed nami niezwykły turniej golfowy
„Urodzeni w PRL – u”, czyli przed nami niezwykły turniej golfowy

„Urodzeni w PRL – u”, czyli przed nami niezwykły turniej golfowy

czwartek, 05 października 2017, 09:15 Kategoria: Gmina Kamień Pomorski, historia, sport

Niegdysiejszy, jakże „słuszny” system, a więc czasy coraz bardziej odległego PeeReLu, już dawno minęły. Młodzi ludzie znają tamte czasy z przekazów swoich rodziców czy osób starszych. Tymczasem niespodzianka. Do PRL – owskiej przeszłości powróci niezwykły turniej. Będzie nim turniej golfa, który w tę nadchodzącą sobotę odbędzie się na pełnowymiarowym polu golfowym klubu „Kamień Country Club”, które istniej od kilku lat w podkamieńskim Grębowie.

Tego dnia, budynek klubu przypominać będzie wieloma rekwizytami epokę PRL, a sami golfiści, którzy wezmą udział w imprezie, zadbają o to, by ubrać się na wzór tamtych dawnych. Dziś są one, szczególnie dla młodych, bardzo staroświeckie i jakieś nieswoje. A jednak były. Za tamtych „słusznych” czasów, golf był znany w zasadzie tylko z… nazwy. Mało kto wiedział jak się w niego gra. I po prostu nie było gdzie w niego grać. A tak poza tym, tamtejsi dysydenci, po swojemu dostrzegali, że golf to gra dla burżujów – jak się wówczas nieśmiało określało wszystkich i wszystko to co zachodnie. Była to dla nich kułacka linia mody tamtych czasów.

Tamte czasy minęły bezpowrotnie. Dziś jesteśmy wolnym krajem. Obywatele mają szereg przywilejów i praw. Tak jak to ma miejsce w prawdziwie demokratycznym kraju. Teraz właściciele „Kamień Country Club” wpadli przeto na wydaje się interesujący pomysł, zorganizowania turnieju golfowego ze znamionami wszystkiego co wiąże się z peerelowską przeszłością i doktryną.

„Mamy szereg interesujących reliktów tamtego czasu na ten wyjątkowy dzień, które znajdą się w klubowych pomieszczeniach, by w ten sposób zawodnicy poczuli tamte dawne i niespełnione dla wielu czasy. Szykujemy też niespodzianki, o których wiadomo, nic nie powiemy, bo to przecież niespodzianki. Wśród wielu przedmiotów tamtych peerelowskich czasów znajdą się m. in.: telewizor, godło PRL, adapter czy magnetofon. Tych rekwizytów będzie dużo więcej. Chodzi nam bowiem o to, by nasi zawodnicy poczuli się, jakby mieli grać w golfa, ale w tamtych czasach. Trochę to dziwne, bowiem wówczas golf w Polsce był jak gdyby grą zakazaną. I niesłuszną zarazem. Bo to przecież było rodem z Dzikiego Zachodu. Szykuje się dobra zabawa i zapraszamy wszystkich jeszcze niezdecydowanych w  najbliższą sobotę. Turniej rozpoczynamy o godzinie 10:00.” – mówią państwo Barbara i Roger z „Kamień Country Club” w Grębowie, pomysłodawcy tej golfowej imprezy.

Obserwator

„Urodzeni w PRL – u”, czyli przed nami niezwykły turniej golfowy Reviewed by on . Niegdysiejszy, jakże „słuszny” system, a więc czasy coraz bardziej odległego PeeReLu, już dawno minęły. Młodzi ludzie znają tamte czasy z przekazów swoich rodzi Niegdysiejszy, jakże „słuszny” system, a więc czasy coraz bardziej odległego PeeReLu, już dawno minęły. Młodzi ludzie znają tamte czasy z przekazów swoich rodzi Rating: 0

Zostaw komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

scroll to top