czwartek, 30 listopad 2023, 08:06

Strona główna » REGION » „Korona” Stuchowo mimo trudnych warunków atmosferycznych, wygrała w Łosośnicy z „Jastrzębiem” 3:0

„Korona” Stuchowo mimo trudnych warunków atmosferycznych, wygrała w Łosośnicy z „Jastrzębiem” 3:0

wtorek, 10 października 2017, 21:37 Kategoria: REGION, sport

Przed niedzielnym spotkaniem nie wiadomo było, czy się ono odbędzie, a to ze względu na fatalny stan boiska w Łosośnicy. Dużo pracy włożyli działacze „Jastrzębia” oraz miejscowi strażacy, aby  mecz ostatecznie się odbył. Zawodnicy „Korony” znali już wcześniej sobotnie wyniki, i wiedzieli, że tylko wygrana pozwoli na kontakt z czołówką.

W ataku „Korony” wystąpił Robert Stangrycki, który powrócił do zespołu po trzech miesiącach. Zawodnik ten po długim rozbracie z piłką, postanowił przypomnieć o sobie. Właśnie ten zawodnik w 5. i 11. minucie pokonał Jurzystę, i dzięki niemu przyjezdni prowadzili 2:0. Gospodarze w ostatnim kwadransie pierwszej połowy mieli kilka okazji do zdobycia bramki, ale zabrakło im nieco szczęścia. Najlepsza sytuacja miała miejsce w 40. minucie, ale bardzo dobrze strzał piłkarza gospodarzy obronił Jabłoński.

Po przerwie po raz kolejny w bramce wykazał się Jabłoński. W 50. minucie „Korona” miała rzut wolny, piłkę dogrywał Marcin Kondras, a do siatki pewnie skierował ją Patryk Rocha. Od 58. minuty gospodarze grali w osłabieniu po czerwonej kartce dla Tomasza Seńko. W 120 sekund później, mimo osłabienia podopieczni trenera Możejki zdobyli bramkę, ale nie została ona uznana ze względu na pozycję spaloną. W 65. minucie Krzysztof Guster powinien skierować piłkę do siatki Jurzysty, ale ta odbiła się od obu słupków i padła łupem bramkarza. W 70. minucie w szesnastce w zamieszaniu podbramkowym dobrej sytuacji nie wykorzystali gospodarze. Dziesięć minut później „Jastrząb” miał kolejną okazję do strzelenia gola, ale po raz kolejny sędzia asystent podniósł chorągiewkę. Ostatecznie w rozgrywanym w trudnych warunkach meczu, wręcz na wodzie, lepsi okazali się piłkarze „Korony” Stuchowo, którzy wygrali pierwszy raz w historii w Łosośnicy z Jastrzębiem 3:0.

„Jastrząb”: Jurzysta – Domanowski, Osiecki, Marciniak T., Seńko, Znajewski (Serdyński), Piotrowicz, Marciniak P. (Trzeszczyński), Woźniak, Szkołuda, Baran
„Korona”: Jabłoński – Pałka K., Majer (Soroczyński), Kondras, Pałka B. (C), Wosiakowski P., Rocha (Kotłów), Branecki, Mroczek (Stogowski), Tarnawski (Socha), Stangrycki (Guster).

żółte kartki: Znajewski, Osiecki („Jastrząb”)/Mroczek („Korona”). Czerwona kartka: Seńko (58’ za agresywne zachowanie, „Jastrząb”).

Z kolei grając całe spotkanie w dziesiątkę, mecz z „Pionierem” w Żarnowie przegrał 2:3 „Bałtyk” Gostyń. Gostynianie do 75. minuty remisowali 2:2 (bramki dla „Bałtyku” zdobyli Marcin Łukowiec i Andrzej Frańczak). Jednak bramkę dla „Pioniera” na wagę zwycięstwa i trzech punktów zdobył Andrzej Mortek.

W następnej kolejce A – klasy, „Korona” w Stuchowie w sobotę o godzinie 15:00 podejmować będzie „Pioniera” Żarnowo, a „Bałtyk” Gostyń u siebie o godzinie 16:00 zmierzy się z „Intermarche – Regą II Trzebiatów

Tekst i foto – Przemysław Skiba

„Korona” Stuchowo mimo trudnych warunków atmosferycznych, wygrała w Łosośnicy z „Jastrzębiem” 3:0 Reviewed by on . Przed niedzielnym spotkaniem nie wiadomo było, czy się ono odbędzie, a to ze względu na fatalny stan boiska w Łosośnicy. Dużo pracy włożyli działacze „Jastrzębi Przed niedzielnym spotkaniem nie wiadomo było, czy się ono odbędzie, a to ze względu na fatalny stan boiska w Łosośnicy. Dużo pracy włożyli działacze „Jastrzębi Rating: 0

Zostaw komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

scroll to top