środa, 17 sierpień 2022, 01:18

Strona główna » TWOJA GMINA » Gmina Kamień Pomorski » Wieniawskiemu obiecywali i jak dotąd się nie wywiązali
Wieniawskiemu obiecywali i jak dotąd się nie wywiązali

Wieniawskiemu obiecywali i jak dotąd się nie wywiązali

wtorek, 24 października 2017, 07:30 Kategoria: Gmina Kamień Pomorski, społeczeństwo

Mija rok od kiedy monitujemy wraz z mieszkańcami o fatalnym stanie ulicy (ładnie powiedziane!) Henryka Wieniawskiego na kamieńskim Osiedlu Chopina. Coś w Ratuszu w pewnym momencie, a było to ładnych kilka miesięcy temu, zaczęto przebąkiwać o nawet rychłym jej remoncie. A i owszem, powiało optymizmem. Przed minionym nie dawno latem pojawiły się jakieś ciężkie sprzęty, coś na nawierzchnię posypali, potem jakby poklepali łopatą. No i tyle do dzisiaj. A i jeszcze obiecano w magistracie mieszkańcom, że ulica już niebawem doczeka się oświetlenia, bo tu właśnie wieczorem jest ciemno jak w przysłowiowej d… .

Byliśmy, sprawdziliśmy dzisiejszy stan nawierzchni Wieniawskiego. I pomyśleć, że rzecz się dzieje w cale małym mieście, w erze XXI wieku, a droga przypomina nawet nie taką zwykła, polną czy leśną. Dziura przy dziurze, a i teraz kałuże, bo nieco popadało. A obiecane remonty, tudzież oświetlenie, pewnie będzie…, ale kiedy? Tego chyba najstarsi górale nie wiedzą. Mieszkańcy przyzwyczajeni do beznadziejnego stanu swej „ulicy”, jeżdżą po niej nad wyraz ostrożnie. Gorzej z tymi, którzy są tu z przypadku i zawitają w to miejsce po ciemku. Kiedy popada, są kałuże. Kiedy jest na dłużej sucho, za samochodem jadącym najostrożniej jak można, ciągną się tumany kurzu, które skutecznie przenikają do okolicznych domów. I tak źle i tak źle.

Mieszkańcy Wyspiańskiego załamują ręce. Już sami nie wiedzą, gdzie uderzyć z prośbą, petycją i interwencją. Swego czasu zwrócenie się do Starostwa Powiatowego w tej naglącej sprawie, podziałało tak, że popisano kilka uprzejmych urzędowych pisemek. I na tym się skończyło. I kończy się  też cierpliwość mieszkańców tej ulicy, która powinna być, jakby nie patrzeć, ulicą jak najbardziej z nazwy, właściwą. Mieszkańcy mają słuszność dopominając się tego co im się w zupełności należy. A urzędnikom jakoś nie śpieszno z rozwiązaniem tego problemu. Gdyby jednak któryś tam mieszkał, czy ewentualnie jakiś radny? Zapewne sytuacja byłaby diametralnie inna, pewnie wręcz przyśpieszona, nawet ekspresowo.

Więc mają pecha mieszkańcy ulicy H. Wieniawskiego, że takich u nich nie ma. Może warto zatem stanąć do zbliżających się za rok wyborów? Może któregoś z tych mieszkańców wybiorą do rady miejskiej? Wtedy to już na pewno ulica doczekałaby się nawierzchni z prawdziwego zdarzenia, oświetlenia, i wszystkiego co jej i mieszkańcom, którzy płacą należyte podatki, się absolutnie należy.

Obserwator

 

Wieniawskiemu obiecywali i jak dotąd się nie wywiązali Reviewed by on . Mija rok od kiedy monitujemy wraz z mieszkańcami o fatalnym stanie ulicy (ładnie powiedziane!) Henryka Wieniawskiego na kamieńskim Osiedlu Chopina. Coś w Ratusz Mija rok od kiedy monitujemy wraz z mieszkańcami o fatalnym stanie ulicy (ładnie powiedziane!) Henryka Wieniawskiego na kamieńskim Osiedlu Chopina. Coś w Ratusz Rating: 0

Zostaw komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

scroll to top