sobota, 23 wrzesień 2023, 03:53

Strona główna » TWOJA GMINA » Gmina Kamień Pomorski » Patriotyczne obchody Dnia Niepodległości w Kamieniu Pomorskim
Patriotyczne obchody Dnia Niepodległości w Kamieniu Pomorskim

Patriotyczne obchody Dnia Niepodległości w Kamieniu Pomorskim

niedziela, 12 listopada 2017, 19:28 Kategoria: Gmina Kamień Pomorski, historia, społeczeństwo

Obchody 99. rocznicy niepodległości Polski odbywające się w Kamieniu Pomorskim, to między innymi, wykonywanie w miejscowym muzeum przez wielu mieszkańców świątecznych kotylionów. I okazuje się, że to nie taka prosta sztuka, jak większość stwierdziła. Wieczorna msza św. w intencji za Polskę i Polaków celebrowana była przez ks. dziekana Dariusza Żarkowskiego, która odbywała się w asyście wielu pocztów sztandarowych, jak też w obecności – co pocieszające, wielu mieszkańców Ziemi Kamieńskiej.

Następnie wszyscy przemaszerowali wraz z harcerzami z pochodniami, pod miejscowy Ratusz, gdzie odbyła się pozostała część niepodległościowych uroczystości. Hymn, który ze wzruszeniem śpiewali dosłownie wszyscy, wciągnięcie przez mundurowy poczet sztandarowy, flag biało – czerwonych, przemówienie burmistrza miasta, wspólne śpiewanie patriotycznych pieśni, jak również krótki występ dziecięcy oraz złożenie wiązanek kwiatów pod godłem państwowym, który umieszczono w centralnej części placu, tuż przy wiekowym budynku. Wieczorne świętowanie zakończyło się ciepłym posiłkiem i gorącą herbatą, które przygotowali miejscowi emeryci i renciści, a wszystko to przy rozpalonych, dających ciepło ogniskach.

Kto wytrzymał trochę więcej czasu, nie mógł żałować, bowiem kulminacją uroczystości był krótki, ale efektowny pokaz sztucznych ogni. Oczywiście w kolorach biało – czerwonych. I tak naprawdę, nikomu nie przeszkadzało, że tego sobotniego wieczoru panował swoisty ziąb, bowiem na pewno większość rozgrzana była między innymi tym, że był to wyjątkowy, podniosły i jakże ważny dla każdego Polaka i Polki dzień. Nasz Dzień Niepodległości.

Obserwator

 

 

Patriotyczne obchody Dnia Niepodległości w Kamieniu Pomorskim Reviewed by on . Obchody 99. rocznicy niepodległości Polski odbywające się w Kamieniu Pomorskim, to między innymi, wykonywanie w miejscowym muzeum przez wielu mieszkańców świąte Obchody 99. rocznicy niepodległości Polski odbywające się w Kamieniu Pomorskim, to między innymi, wykonywanie w miejscowym muzeum przez wielu mieszkańców świąte Rating: 0

Zostaw komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

scroll to top