sobota, 3 grudzień 2022, 10:41

Strona główna » TWOJA GMINA » Gmina Kamień Pomorski » Poplenerowa Wystawa Wędrująca pt. „ Configuracja – Dziwnówek 2017” seniorów, dotarła dziś do kamieńskiego Muzeum (MHZK)

Poplenerowa Wystawa Wędrująca pt. „ Configuracja – Dziwnówek 2017” seniorów, dotarła dziś do kamieńskiego Muzeum (MHZK)

wtorek, 14 listopada 2017, 09:45 Kategoria: Gmina Kamień Pomorski, kultura i sztuka

Wcześniej pokazywana między innymi w Policach i Golczewie, dziś dotarła do Kamienia Pomorskiego Poplenerowa Wystawa Wędrująca zatytułowana „ Configuracja – Dziwnówek 2017”.

To pokłosie letniej pracy artystycznej słuchaczy z Uniwersytetów Trzeciego Wieku Województwa Zachodniopomorskiego podczas trzeciej Letniej Szkoły Seniora, która odbywała się w Dziwnówku na przełomie sierpnia i września tego roku, w której wzięły udział ponad 24 osoby. Wśród wielu, byli były również uczestniczki z golczewskiego i kamieńskiego UTW, którzy mile wspominają pracę podczas tego ciekawego i wcale nie łatwego (chodziło o tematykę) – jak zaznaczają, letniego amatorskiego wydarzenia artystycznego. Właśnie dziś w Muzeum Historii Ziemi Kamieńskiej odbył się wernisaż tej interesującej wystawy, którą można oglądać w tym miejscu do końca listopada.

Potem będzie jeszcze wystawiana kolejnymi etapami, m.in. w Nowogardzie, Gryficach, Pyrzycach, Bornem Sulinowie, a także w Koszalinie, Białogardzie oraz w Szczecinie, co nastąpi dopiero w czerwcu przyszłego roku. Jak podkreśliła Janina Kołodzińska z golczewskiego UTW, która była współkuratorem tych letnich warsztatów, niebawem wyjdzie piękny kalendarz na przyszły rok, oczywiście z wizerunkami prac z tego pleneru. Będą też wydane pocztówki z wizerunkami poszczególnych prac, która – jak ma głęboką nadzieję, trafią we wszystkie zakątki świata, pokazując, że w naszym regionie są również zdolni artyści – amatorzy.

Ciekawa i całkiem interesująca jest to wystawa, bez dwóch zdań. Artyści – seniorzy pokazali swój świat, widziany swoimi oczami, swoje różnorodne tematy, za pomocą pędzla, farb i płótna. A przy tym widać w wielu pracach – niczego sobie, wcale ukryte talenty artystyczne, które śmiem twierdzić, powinno się jak najbardziej rozwijać. Oczywiście najlepiej pod fachowym okiem jakiegoś artystycznego znawcy. Z drugiej strony, ruch artystów amatorów ma to do siebie, że niejednokrotnie talent ujawnia się znienacka, jednakowoż poprzedzony długimi godzinami prób i błędów. Jednym z pokłosi takiego nietuzinkowego malarstwa amatorskiego jest kamieńska wystawa, którą bardzo zachęcamy odwiedzić. Naprawdę warto.

Obserwator

Poplenerowa Wystawa Wędrująca pt. „ Configuracja – Dziwnówek 2017” seniorów, dotarła dziś do kamieńskiego Muzeum (MHZK) Reviewed by on . Wcześniej pokazywana między innymi w Policach i Golczewie, dziś dotarła do Kamienia Pomorskiego Poplenerowa Wystawa Wędrująca zatytułowana „ Configuracja – Dziw Wcześniej pokazywana między innymi w Policach i Golczewie, dziś dotarła do Kamienia Pomorskiego Poplenerowa Wystawa Wędrująca zatytułowana „ Configuracja – Dziw Rating: 0

Zostaw komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

scroll to top