sobota, 3 grudzień 2022, 09:57

Strona główna » TWOJA GMINA » Gmina Kamień Pomorski » Chodnik na Wąskiej w Kamieniu to nadwątlony relikt przeszłości…

Chodnik na Wąskiej w Kamieniu to nadwątlony relikt przeszłości…

czwartek, 16 listopada 2017, 12:25 Kategoria: Gmina Kamień Pomorski, społeczeństwo

W ostatnich latach w Kamieniu Pomorskim odnawiano sporo chodników, modernizowało się kolejne ulice. Ostatnio jak pamiętamy były to ulice: Mieszka I, B. Chrobrego i Dziwnowska, z dwoma okazałymi rondami. Przyznać trzeba, że nie do końca z pełnym sukcesem. Ale co tam wydziwiać skoro są i dobrze służą wszystkim. Nie patrzmy na niedoskonałości i niedociągnięcia których by się trochę wymieniło. Ostatnio przechodziliśmy, nie po raz pierwszy zresztą, chodnikiem przy niewielkiej ulicy zwanej Wąską. I co? Nic, tylko po prostu chodnik nadaje się w całości do wymiany, o czym pisaliśmy już swego czasu. Nie wspominając, że nie wszystkie lampy wieczorem są zapalone. Ale to już inna para kaloszy.

Bardzo nierówne i gęsto popękane płytki chodnikowe, a w niektórych miejscach widoczny ich całkowity brak. Ten stan rzeczy sprawia w rzeczy samej, że nie chodzi się tym zaledwie kilkudziesięciometrowym odcinkiem, dość bezpiecznie. Szczególnie, kiedy jest po jakichś większych opadach lub co to będzie, kiedy przyjdzie czas przymrozków. A właśnie tym właśnie chodnikiem codziennie wędrują liczni przecież przechodnie, a w dużej mierze dzieci, do i z pobliskiej Szkoły Podstawowej nr 1.

Chodnik ma już swoje lata, jest wyeksploatowany do granic, co niezbicie widać. Może władze miasta wezmą w jakiejś niedalekiej przyszłości, choćby zaplanują w budżecie na przyszły rok powiedzmy i wezmą pod uwagę remont tego odcinka chodnika, którego koszt zapewne nie byłby aż nadto uszczuplający budżet gminny. A i potem wszystkim chodziłoby się po nim lepiej, bezpieczniej. I byłoby przy tym estetycznie i wszystkim bardzo miło. Poprzednie władze znały ów problem, bo go podnosiliśmy swego czasu. A jakże – obiecywały, a przy tym skutecznie zwodziły. I ostatecznie po ostatnich wyborach odeszły nie zdążywszy w tej kwestii skutecznie zadziałać.. Może obecni włodarze zlitują się nad tą niewielką uliczką zwaną Wąską, i byłoby po przysłowiowej sprawie. A to przede wszystkim z pożytkiem dla wszystkich, w tym licznych sztubaków z pobliskiej szkoły.

Obserwator

Chodnik na Wąskiej w Kamieniu to nadwątlony relikt przeszłości… Reviewed by on . W ostatnich latach w Kamieniu Pomorskim odnawiano sporo chodników, modernizowało się kolejne ulice. Ostatnio jak pamiętamy były to ulice: Mieszka I, B. Chrobreg W ostatnich latach w Kamieniu Pomorskim odnawiano sporo chodników, modernizowało się kolejne ulice. Ostatnio jak pamiętamy były to ulice: Mieszka I, B. Chrobreg Rating: 0

Zostaw komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

scroll to top