sobota, 3 grudzień 2022, 09:27

Strona główna » TWOJA GMINA » Gmina Kamień Pomorski » MOSiR zaprasza na pierwszy trening Aikido
MOSiR zaprasza na pierwszy trening Aikido

MOSiR zaprasza na pierwszy trening Aikido

piątek, 17 listopada 2017, 21:46 Kategoria: Gmina Kamień Pomorski, sport

Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Kamieniu Pomorskim oraz Klub Aikido Taiso ze Szczecina zapraszają dzieci, młodzież oraz dorosłych na pierwsze treningi aikido, które rozpoczną się w najbliższą sobotę, 18 listopada br. w hali widowiskowo-sportowej przy ul. Wolińskiej 9 w Kamieniu Pomorskim. Zajęcia aikido dla dzieci od godz. 12.00, młodzież i dorośli od godz. 12.45.

Aikido to japońska sztuka walki zyskująca coraz większą popularność. Jest unikalną metodą samoobrony równie efektywną przeciw jednemu, jak i przeciw wielu napastnikom. W zastosowaniach typowo praktycznych jest sztuką samoobrony. Aikido jest poświęcone tylko i wyłącznie etycznej obronie przed nie sprowokowanym atakiem – w samym aikido nie istnieje atak. Techniki wykonywane przez zaawansowanych praktyków, którzy osiągnęli już pewien stopień mistrzostwa, nie pozostawiają po sobie żadnych trwałych uszkodzeń. Jest to efektywna sztuka samoobrony wykorzystująca siłę człowieka, dzięki charakterystycznej strategii w aikido, a więc odpowiednie ruchy, przemieszczenia ciała oraz techniki. wej motywacji i charakterystycznych efektach niezawodnie identyfikujących praktykę aikido, na które kładziony jest stały i niezmienny.

Jest to sztuka walki dla wszystkich, niezależnie od wieku czy płci. Każdy jest w stanie przyswoić sobie i wykonać techniki aikido. Dlatego ta sztuka walki jest dostępna dla wszystkich ludzi i nie ma ograniczeń jeżeli chodzi o tą kwestię. Nie trzeba mieć jakiś predyspozycji, aby uczyć się aikido jedynie trzeba chcieć coś robić. Techniki aikido może wykonywać właściwie każdy, niezależnie od wieku, płci, a osiągnięte wyniki bywają często spektakularne, jest ono sztuką dostępną prawie dla wszystkich ludzi. Właściwości utylitarne aikido sprawiają, iż znakomicie nadaje się dla kobiet, nie powodując deformacji wyglądu zewnętrznego i jakichkolwiek ograniczeń ruchowych

Treningi aikido w Kamieniu Pomorskim poprowadzi instruktor sztuk walki Arkadiusz Jadczak. Urodził się w maju 1968, a sztukami walki zainteresował się w 1981 roku zaczynając naukę karate u Sensei H. Maruchy. W 1983 roku rozpoczął naukę aikido u swojego nauczyciela Sensei Jacka Wysockiego którą kontynuuje do dnia dzisiejszego.  Arkadiusz Jadczak miał również przygodę z filmem, brał udział w przygotowaniu Michała Żebrowskiego i Dariusza Juzyszyna do scen walki w filmie „Stara Basń” Jerzego Hoffmana, a także wystąpił w filmie w scenie walki z Michałem Żebrowskim. Obecnie Sensei Arkadiusz Jadczak prowadzi zajęcia w klubie jak również w dwóch przedszkolach i szkole podstawowej, a Klub Aikido Taiso prowadzi regularne zajęcia w dwóch lokalizacjach w Szczecinie oraz w Stargardzie, Gorzowie Wlkp., Goleniowie, a już od najbliższej soboty także w Kamieniu Pomorskim. Nowe zajęcia sportowe są efektem zawartego 20 września br. porozumienia Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Kamieniu Pomorskim z Klubem Aikido Taiso na organizację w naszym mieście treningów aikido dla wszystkich grup wiekowych. Serdecznie zapraszamy!

źródło: MOSiR Kamień Pomorski

 

MOSiR zaprasza na pierwszy trening Aikido Reviewed by on . Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Kamieniu Pomorskim oraz Klub Aikido Taiso ze Szczecina zapraszają dzieci, młodzież oraz dorosłych na pierwsze treningi aiki Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Kamieniu Pomorskim oraz Klub Aikido Taiso ze Szczecina zapraszają dzieci, młodzież oraz dorosłych na pierwsze treningi aiki Rating: 0

Zostaw komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

scroll to top