poniedziałek, 25 wrzesień 2023, 04:09

Strona główna » REGION » Felieton piłkarski– Po weekendowe retrospekcje
Felieton piłkarski– Po weekendowe retrospekcje

Felieton piłkarski– Po weekendowe retrospekcje

niedziela, 19 listopada 2017, 20:55 Kategoria: REGION, sport

Cenna wygrana kamieńskiego „Gryfa”. Znów przegrana „Vinety”. Pogrom „Iskry” i „Jantara”. „Korona” i „Fala” awansowały wyżej. A klasa ma już przerwę zimową. Oto niektóre wydarzenia minionego piłkarskiego weekendu. Ale po kolei… .

IV liga – Wygrana kamieńskich „Gryfitów”. „Vineta” zacięła się na dobre

16 kolejka spotkań była interesująca, choć w której strzelono ledwie 24 gole. Dwa z nich padły łupem kamieńskiego „Gryfa”, który pokonał u siebie wyżej plasowanego „Sokoła” Karlino. Beniaminek w tych rozgrywkach spisuje się całkiem dobrze, podobnie jak drugie w tabeli „Morzycko” Moryń.Wczorajszy mecz był żywym widowiskiem. I jak zwykle rozgrywany w świetle jupiterów. Gryfici, których nie wskazywano na faworytów, zwyciężyli 2:0 po golach Szymona Włodarka – 16 minuta, i w 30 minucie meczu, Kacpra Wittbrodta. Ta wygrana sprawiła, że „Gryf” awansował o dwa oczka i jest teraz dziewiąty. A przy tym wyprzedził lokalnego rywala, „Vinetę” Wolin, która dość nieoczekiwanie znów doznała porażki. Tym razem lepszym od niej okazał się zespół „Intermarche – Regi”, który przed własną publicznością wygrał aż 4:1.

Co z tego, że wolinianie grali dość widowiskową piłkę, ale gospodarze załatwili wyspiarzy taktycznie. I co gorsza, to trzecia z rzędu porażka naszego zespołu, który po dobrej serii nieprzegranych spotkań, na dobre zaciął się. Wyspiarze po tej porażce spadli na jedenaste miejsce, plasując się za kamieńskim „Gryfem”. W ostatniej kolejce „Gryf” zagra na wyjeździe z „Leśnikiem” Manowo zajmującym 10. miejsce, z kolei „Vineta” podejmować będzie silnego „Jezioraka” Szczecin – Załom, który dość nieoczekiwanie przegrał u siebie 2:3 z „Leśnikiem”.

 V liga (SKO) – Istny pogrom „Iskry” w Szczecinie

Wiele osób obawiało się tego sobotniego meczu. I stało się. Czarny scenariusz, bowiem „Iskra” przegrała wysoko, bo aż 0:6 w Szczecinie, z „Arkonią”. Gospodarze prowadzili do przerwy tylko 1:0, ale druga połowa to ich popis strzelecki. Nasz zespół był tylko cieniem  i tłem dobrze grających arkończyków, którzy na dobrą sprawę, powinni wygrać wyżej. 6:0, to najmniejszy i najłagodniejszy wymiar kary dla „Iskry”, która po prostu przeszła koło meczu.

Mimo tej dotkliwej porażki nasz zespół utrzymał 11. miejsce w tabeli, ale to żadne pocieszenie, bowiem środek tabeli powoli i systematycznie ucieka „Iskrze”, która zapewne będzie miała spore problemy z jego dogonieniem. Chyba, że na wiosnę „Iskra” się przebudzi, bo na dobrą sprawę, by nie spaść, tak będzie musiała. W ostatniej kolejce, która rozegrana zostanie za tydzień, golczewiacy podejmują sąsiada z tabeli, „Wichra” Brojce. Kto wygra, będzie wyżej w ligowym zestawieniu.

Klasa okręgowa – Sromotna i smutna porażka „Jantara” u siebie

Nic dodać, nic ująć. W sobotę dziwnowski „Jantar” dostał niezłą lekcję futbolu od „Błękitnych” Trzygłów, przegrywając przed własna widownią aż 0:5 (0:1). Ta wysoka przegrana sprawiła, że po jednotygodniowym liderowaniu, nasz zespół spadł na miejsce trzecie, tracąc do jeden i dwa punkty do „Iskierki” Szczecin – Śmierdnica oraz „Światowida” Łobez. Z kolei „Błękitni” przybliżyli się do „Jantara” już na zaledwie dwa oczka. Dobra passa dziwnowskiej ekipy została przerwana i skutecznie zachwiana, i trudno powiedzieć, czy było to tylko zwykłe potknięcie, jakaś słabość, czy też nasi piłkarze przejawiają już oznaki zmęczenia kończącą się rundą.

W ostatniej kolejce „Jantar” jedzie do Mostów, gdzie spotka się z tamtejszym „Promieniem”, który przegrał cztery ostatnie spotkania i zajmuje dwunaste miejsce, mając w dorobku 14 oczek. I może ponownie zostać liderem, bowiem wyprzedzające go „Iskierka” i „Światowid” zagrają między sobą w Szczecinie. Tak może się stać przy ewentualnym remisie tych zespołów, i oczywiście wygranej „Jantara”.

A klasa – „Korona” i „Fala” wygrywają i pewnie wskakują na drugie i trzecie miejsca

W ostatniej kolejce A klasy, stuchowska „Korona” i „Fala” Międzyzdroje przypuściły skuteczny atak na wyższe pozycje. Stuchowianie wygrali 2:1 w derbach Gminy Świerzno w Gostyniu, z ostatnim w tabeli „Bałtykiem”. Z kolei „Fala” rozgromiła u siebie, i to aż 6:0, „Znicza” Wysoka Kamieńska. W Gostyniu gole dla „Korony” strzelili, Patryk Rocha i Karol Majer, a dla „Bałtyku”, Adam Wojciechowski.

Dzięki tym wygranym i przy pauzie drugiego do tej kolejki „Prawobrzeża” Świnoujście, „Korona” wskoczyła na miejsce drugie, a „Fala” na trzecie. Oba zespoły mają tylko trzy punkty straty do prowadzącej „Sowianki” Sowno, która bez problemów wygrała w Trzebiatowie 2:1 z rezerwami „Intermarche –  Regi”.

Obserwator

Felieton piłkarski– Po weekendowe retrospekcje Reviewed by on . Cenna wygrana kamieńskiego „Gryfa”. Znów przegrana „Vinety”. Pogrom „Iskry” i „Jantara”. „Korona” i „Fala” awansowały wyżej. A klasa ma już przerwę zimową. Oto Cenna wygrana kamieńskiego „Gryfa”. Znów przegrana „Vinety”. Pogrom „Iskry” i „Jantara”. „Korona” i „Fala” awansowały wyżej. A klasa ma już przerwę zimową. Oto Rating: 0

Zostaw komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

scroll to top